Найбільш значні правопорушення в екосфері за 9-15 листопада. Дайджест vin.gp.gov.ua

Найбільш значні правопорушення в екосфері за 9-15 листопада. Дайджест

Ганна Велика

Серед них – незаконні рубки, забруднення земель та повітря

ЕкоПолітика зібрала 7 найбільш вагомих справ про шкоду довкіллю, які були оприлюднені за тиждень з 9 по 15 листопада. Ми скористалися інформацією, яку розмістили пресслужби прокуратур, а також підрозділи Державної екологічної інспекції України.

  1. Державна екологічна інспекція (ДЕІ) Столичного округу виставила претензію СКП "Київський крематорій" на понад 122 млн грн за наднормативні викиди в атмосферу. Інспектори зазначили, що підприємство перевищило дозволені нормативи та неналежно виконувало заплановані заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин.
    facebook.com/SEI.CD

    Фото: facebook.com/SEI.CD.

    facebook.com/SEI.CD

    Фото: facebook.com/SEI.CD.

  2. В Івано-Франківській області ДЕІ Карпатського округу виявила на території Космацького лісництва філії "Кутське лісове господарство" незаконну порубку дерев і виставила лісгоспу претензію на понад 83 млн грн. Цікаво, що у відповідь ДП "Ліси України" публічно звинуватило екоінспекторів у необ’єктивності результатів цієї перевірки.

    karpatireg.dei.gov.ua

    Фото: karpatireg.dei.gov.ua.

  3. Організована злочинна група, яка складалася з ініціатора та 5 його спільників, під виглядом надання послуг з вивезення та утилізації відходів за 2021-2024 роки створила три незаконні сміттєзвалища небезпечних відходів на Київщині: у с.Зазим’є, у м. Біла Церква (мікрорайон Гайок) та у с. Шкарівка Білоцерківського району. Їхня загальна площа склала понад 7000 кв. м. Своїми діями зловмисники завдали збитки довкіллю на понад 9,3 млн грн. Слідчі Спеціалізованої екологічної прокуратури повідомили їм про підозру.
  4. Екоінспектори ДЕІ Придніпровського округу виявили масове знищення дерев на території Регіонального ландшафтного парку "Світловодський" в Олександрійському районі Кіровоградської області. Зловмисники зрубали 114 дерев, а ще 18 знищили важкою технікою. Загальна сума збитків склала понад 3 млн грн.
  5. Вінницька обласна прокуратура повідомила про судовий вирок Іллінецького районного суду трьом “чорним лісорубам”. Вони організували злочинну групу та займалися незаконними рубками, перевезенням та збутом деревини на території Дашівської громади на Вінниччині. Засуджені отримали по 5 років позбавлення волі з іспитовим строком, за умови відшкодування ними завданих збитків у сумі 1,6 млн грн впродовж 2 років. Суд також підтримав пропозицію прокуратури конфіскувати у засуджених на користь Збройних Сил України вантажівку, знаряддя для порубки дерев та 19 складометрів деревини дуба.

    vin.gp.gov.ua

    Фото: vin.gp.gov.ua.

  6. На Прикарпатті за клопотанням прокурорів Косівської окружної прокуратури суд наклав арешт на земельну ділянку вартістю 970 тис. грн, яка належить депутату місцевої ради. Його підозрюють у забрудненні земель на території смт Верховина. Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що місцеві мешканці неодноразово скаржилися на сморід з території комунального підприємства, на якій його начальник – депутат місцевої ради – влаштував звалище та сортування сміття. За оцінками екоінспекторів, він створив небезпеку для довкілля та завдав шкоди навколишньому природному середовищу на суму понад пів мільйона гривень.
    ifr.gp.gov.ua

    Фото: ifr.gp.gov.ua.

    ifr.gp.gov.ua

    Фото: ifr.gp.gov.ua.

  7. Екоінспектори ДЕІ Столичного округу виявили несанкціоноване сміттєзвалище побутових та будівельних відходів площею понад 4 га у місті Буча на вулиці Промисловій. Про це правопорушення їм повідомили члени ГО "Бюро по боротьбі з екологічними злочинами".

Днями ЕкоПолітика повідомляла, що у Білоозерському нацпарку сторонні особи на 20 га незаконно вирощують сою.

Читайте також
10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 
10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 

За кількістю завантажених робіт Україна посіла 2 місце серед 57 країн та територій, які брали участь у конкурсі

Найбільші порушення в екосфері за 23-29 листопада. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 23-29 листопада. Дайджест

Цього разу відзначилися дві сільські ради зі стихійними сміттєзвалищами на своїй території та підприємство, яке змусили відшкодувати збитки довкіллю на понад 11 млн грн

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест

Серед них – незаконний вилов риби, протиправні рубки та видобування підземних вод без дозволу