Екоінспекція нарахувала 83 млн грн шкоди: ДП “Ліси України” відповіли на звинувачення karpatireg.dei.gov.ua

Екоінспекція нарахувала 83 млн грн шкоди: ДП “Ліси України” відповіли на звинувачення

Ганна Велика

Лісівники повідомили про проблему з дровами

Державна екологічна інспекція Карпатського округу виявила на території Космацького лісництва філії "Кутське лісове господарство" незаконну порубку дерев і виставила лісгоспу претензію на понад 83 млн грн. У відповідь ДП "Ліси України" публічно звинуватило екоінспекторів у необ’єктивності результатів цієї перевірки.

Повідомлення про позаплановий захід державного нагляду Держекоінспекція розмістила на власному сайті, а ДП "Ліси України" відповіло на своїй сторінці у Facebook.

Які відомості щодо перевірки оприлюднила екоінспекція

У відомстві розповіли, що позапланову перевірку на території Космацького лісництва філії "Кутське лісове господарство", яке підпорядковується ДП "Ліси України", вони проводили за дорученням Державної екологічної інспекції України у відповідь на звернення громадянина.

За словами екоінспекторів, вони виявили незаконну порубку дерев і обчислили розмір шкоди, заподіяної цим порушенням законодавства. Вона склала 83 243 809 грн. Перевіряльники виставили претензію до філії "Кутське лісове господарство" про добровільне відшкодування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.

karpatireg.dei.gov.ua

Фото: karpatireg.dei.gov.ua.

Крім цього, вони скерували повідомлення про виявлений злочин до правоохоронних органів.

Що відповіли лісівники

Через кілька днів після публікації цієї інформації на Facebook-сторінці ДП "Ліси України" з’явилося спростування щодо перевірки Держекоінспекції. Директор філії "Кутське лісове господарство" Юрій Сойма заявив, що результати перевірки вони вважають необ’єктивними, оскільки “80% зазначених в актах пнів мають вік понад 4-5 років і ознаки старіння”. Він повідомив, що у запереченні до акту перевірки представники лісгоспу це зазначили.

“Пні з’явилися ще до утворення ДП “Ліси України”, – додав директор філії.

facebook.com/ForestsOfUkraine

Фото: facebook.com/ForestsOfUkraine.

facebook.com/ForestsOfUkraine

Фото: facebook.com/ForestsOfUkraine.

За його словами, лише незначна частина пнів є свіжими. Юрій Сойма також повідомив, що протягом цього року майстри лісу виявили майже 500 незаконно зрубаних дерев і передали матеріали до правоохоронних органів.

facebook.com/ForestsOfUkraine

Фото: facebook.com/ForestsOfUkraine.

Окремо директор філії висловився щодо неприпустимого, на його думку, стану із забезпеченням дровами села Космач, яке межує з Космацьким лісництвом. Він розповів, що для забезпечення найбільшого прикарпатського села з населенням понад 7 тис. осіб дровами, Космацьке лісництво з початку року отримало ліміт лише у 100 куб. м. Це пояснюється тим, що лісництво майже повністю належить до природно-заповідного фонду.

“Це спричиняє постійні "набіги" місцевих мешканців на територію лісництва. Лісівники діють у межах своїх повноважень і не можуть відповідати за відсутність рішень щодо забезпечення населення дровами для опалення”, – зазначив Юрій Сойма.

Днями ЕкоПолітика розповідала, що за інформацією журналістів порталу “Відкритий ліс”, біля палацово-паркового комплексу родини Галаганів у Чернігівській області приватні ділки під прикриттям посадовця Національної поліції незаконно зносять 50-річні дуби.

Також ми повідомляли про головного лісівника Волині Олександра Кватирка, якого розслідувачі звинуватили у махінаціях із землями лісгоспів.

Читайте також
Європарламент і Рада погодилися відкласти імплементацію Регламенту ЄС про вирубки лісів
Європарламент і Рада погодилися відкласти імплементацію Регламенту ЄС про вирубки лісів

Європейські та світові виробники неодноразово зверталися до посадовців Євросоюзу щодо передчасності впровадження цього документу

Лісівники саботують фіксацію незаконних рубок у Карпатах, – нардепка
Лісівники саботують фіксацію незаконних рубок у Карпатах, – нардепка

Народна обраниця звернулася до міністерства з проханням навести порядок

Три схеми незаконних рубок в Україні: фахівці розкрили деталі
Три схеми незаконних рубок в Україні: фахівці розкрили деталі

Вони наголосили, що для наведення порядку у цій сфері наразі потрібні зміни законодавства та інституційних підходів

Експерти розповіли, хто і як заробляє на незаконних рубках лісів в України
Експерти розповіли, хто і як заробляє на незаконних рубках лісів в України

Вони стверджують, що нелегальна заготівля деревини в Україні становить мільйони кубометрів