Найбільш значні довкіллєві порушення з 5 по 11 липня. Дайджест t.me/forestsofukraine

Найбільш значні довкіллєві порушення з 5 по 11 липня. Дайджест

Ганна Велика

У більшості випадків шкода перевищила 10 млн грн

ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів 5 найбільш вагомих кейсів шкоди довкіллю, про які пресслужби прокуратур, територіальні органи Державної екологічної інспекції (ДЕІ), а також ДП “Ліси України” оприлюднили інформацію протягом тижня – з 5 по 11 липня.

1. Екоінспектори ДЕІ у Волинській області зафіксували незаконну порубку 1355 дерев різних порід (вільха, береза, осика, граб, дуб) за межами с. Красноволя Луцького району на землях комунальної власності Колківської селищної ради. Звернення щодо цього порушення надійшло від громадянина через сервіс "ЕкоЗагроза".

t.me/deionline

Колаж: t.me/deionline.

Особи правопорушників наразі встановити не вдалося.

Загальна сума шкоди, завданої довкіллю, майже досягла 13,7 млн грн.

2. На Вінниччині місцевий фермер вирубав 399 дерев різних порід на території Іллінецького лісництва, щоб збільшити площу сільгоспугідь. При чому більшість дерев мали вік до 50 років.

t.me/forestsofukraine

Фото: t.me/forestsofukraine.

Незаконну порубку виявили працівники Гайсинського надлісництва філії "Центральний лісовий офіс" спільно з Департаментом безпеки ДП "Ліси України". На місце викликали поліцію, яка відкрила кримінальне провадження за ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України. Збитки лісовому господарству оцінюються у 1,2 млн грн.

3. На Львівщині суд зобов’язав товариство відшкодувати понад 16 млн грн збитків, завданих незаконним видобутком 30 тис. м³ піску на території лісництва.

Підприємство, яке займається добуванням піску, гравію, глин і каоліну, орендувало ділянку в межах Миколаївської громади. Проте видобуток воно здійснювало не лише на орендованій ділянці, а і за її межами. Для цього товариство самовільно зайняло 0,2 га земель лісового фонду.

4. На Волині судять членів організованої злочинної групи, до складу якої входив майстер лісу одного з лісництв ДП "Волинський військовий лісгосп". Слідство встановило, що лісівник у жовтні 2024 року під час проведення вибіркової санітарної рубки отримав деревину, яка не була передбачена лісорубним квитком, та розтратив її на користь одного зі своїх спільників.

Раніше – з червня по жовтень 2024 року – він із трьома спільниками 4 рази проводив незаконну порубку дерев у лісі та забезпечував їх перевезення й збут до незаконної пилорами у Карпилівці.

vol.gp.gov.ua

Колаж: vol.gp.gov.ua.

Загалом “чорні лісоруби” знищили майже 1000 сосен та берез, розкряжували їх на колоди та доставили на переробку, щоб потім продати. Вони завдали шкоди державі на суму майже 6 млн грн.

5. На Чернігівщині прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно лісника одного з лісництв Козелецького району за фактом службової недбалості. В листопаді 2023 року він отримав спеціальний дозвіл на проведення рубки формування та оздоровлення лісів на площі понад 9 га. Але через службову недбалість посадовця вирубали 86 сосен, розташованих на території регіонального ландшафтного парку "Міжріченський" у підзвітних йому кварталах.

Це спричинило шкоду у розмірі понад 13 млн грн. Тепер лісівнику загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом чи без такого.

Про найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня читайте у нашому попередньому дайджесті.

Читайте також
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест

Цього тижня традиційно не обійшлося без керівників із ДП “Ліси України”, які наживалися на незаконних оборудках із деревиною

Як відпочити біля річки без шкоди для природи
Як відпочити біля річки без шкоди для природи

Дозвілля має бути не лише приємним, а й відповідальним

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест

Цього тижня серед іншого розповідаємо про судові вироки на мільйони гривень

Міндовкілля звинуватили у бездіяльності щодо захисту мальовничого Свидовця у Карпатах
Міндовкілля звинуватили у бездіяльності щодо захисту мальовничого Свидовця у Карпатах

Підприємці періодично роблять спроби забудувати цю унікальну територію