Найбільш значні довкіллєві порушення з 3 по 9 травня. Дайджест dnipr.gp.gov.ua

Найбільш значні довкіллєві порушення з 3 по 9 травня. Дайджест

Ганна Велика

Почастішали випадки, коли за неналежне утримання полігонів притягують до відповідальності посадовців, які мали цим опікуватися

ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів 5 найбільш вагомих випадків шкоди довкіллю, про які пресслужби прокуратур та поліції, а також Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи повідомили протягом тижня – з 3 по 9 травня.

1. У Державній екологічній інспекції Поліського округу повідомили про виявлення самовільної порубки 1140 дерев різних порід і діаметрів поблизу с. Базар Народицької територіальної громади Коростенського району Житомирської області. Загальна сума збитків, спричинених навколишньому природному середовищу, перевищила 3,7 млн грн.

Інформацію про порубку зафіксували у відповідних польових перелікових відомостях, складених за результатами обстеження, та направили матеріали до поліції для встановлення винних осіб.

2. На Волині повідомили про підозру у забрудненні земель керівникам двох приватних підприємств та фізичній особі-підприємцю. Вони незаконно займалися забоєм великої рогатої худоби та коней в межах населеного пункту, а відходи тваринного походження складували на території забійного цеху, а потім захоронювали на земельних ділянках, не призначених для їх утилізації, на території Волинської та Львівської областей.

vol.gp.gov.ua

Фото: vol.gp.gov.ua.

Результати проведених лабораторних досліджень та експертиз показали, що своїми незаконними діями члени групи забруднили земельні ділянки загальною площею майже 500 кв. м.

3. На Дніпропетровщині викрили організовану групу, яка займалася незаконною порубкою дерев у захисних лісових насадженнях. Підозри отримали організатор, співорганізатор та 5 її учасників. Слідчі з’ясували, що мешканець Криворізького району організував “бізнес” на протиправних рубках на території Дніпропетровської та Миколаївської областей. До нього він залучив свого сина та знайомих.

dnipr.gp.gov.ua

Фото: dnipr.gp.gov.ua.

Фігуранти спилювали дуби, акації та ясені й на власних автомобілях перевозили на подвір’я організатора групи. Тут добуту деревину розпилювали на бруси та продавали приватним особам і комерційним структурам.

Під час обшуків правоохоронці вилучили понад 230 кубометрів дров та інших лісоматеріалів, а також бензопили, сокири, транспортні засоби, кошти та документацію.

dnipr.gp.gov.ua

Фото: dnipr.gp.gov.ua.

dnipr.gp.gov.ua

Фото: dnipr.gp.gov.ua.

Своїми діями "чорні лісоруби" завдали довкіллю майже 2 млн грн збитків.

4. Перед судом постане директор підприємства на Київщині, яке спеціалізується на переробці та утилізації твердих побутових відходів. Він забезпечив безперебійне приймання на полігон відходів різного морфологічного походження.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

Експерти встановили, що такі дії службовця призвели до забруднення земель та атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей та довкілля речовинами.

Загальна сума спричиненої екологічної шкоди становить майже 1,3 млн грн.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

kobl.gp.gov.ua

Фото: kobl.gp.gov.ua.

5. На Полтавщині прокурори пред’явили позов до Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 про стягнення заподіяної державі шкоди на суму майже 10 млн грн.

На балансі підприємства перебуває звалище твердих побутових відходів, розташоване у с. Макухівка Полтавського району. Через постійні пожежі на звалищі, зумовлені порушеннями вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, відбулися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Загальний розмір шкоди, завданої забрудненням упродовж 2024 року, становить майже 10 млн грн.

Нагадаємо, великий дайджест із 10 порушеннями у сфері охорони довкілля ЕкоПолітика публікувала минулого тижня. Найбільшим порушенням зі шкодою у 257 млн грн стала незаконна вирубка дерев на території Національного природного парку "Гуцульщина". До неї виявилися причетними посадовці Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині, які мали ці ліси охороняти.

Читайте також
Найбільш резонансні екопорушення з 26 квітня по 2 травня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 26 квітня по 2 травня. Дайджест

Правоохоронці завершили розслідування стосовно ще однієї злочинної групи з посадовців Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині, які нанесли заповідному фонду збитків на сотні мільйонів гривень

Найбільші порушення в екосфері за 19-25 квітня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 19-25 квітня. Дайджест

Найсуттєвішої шкоди завдав “шахед”, який атакував багатоквартирний будинок на Житомирщині

Еко-Великдень: як відсвяткувати та не нашкодити довкіллю
Еко-Великдень: як відсвяткувати та не нашкодити довкіллю

Спробуйте цього року зробити свято більш екологічним

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 12-17 квітня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 12-17 квітня. Дайджест

Чиновники у двох областях отримали підозри у забрудненні земель, а двох рибінспекторів упіймали на браконьєрстві