Очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявив, що існує загроза, що під час спеки знов виникне пиління токсичного червоного шламу з полів Миколаївського глиноземного заводу.
Екозагроза повʼязана з тим, що завод націоналізували і наразі є підприємство не має належного обслуговування та фінансування, повідомляє НикВести.
“Через перехід до державної власності є розрив між фінансуванням приватним та державним”, – підкреслив Кім.
Він розповів, що наразі на заводі працює близько 300 людей, які охороняють та обслуговують поля. Частина полів має систему автоматизованого поливу та викликає менше занепокоєнь ніж поля з механічною та фізичною обробкою.
“Я не можу запевнити вас, що шлам не буде парити. Це є екологічна проблема. Ми з цим боремось і завод з цим бореться, бо за свої кошти виплачував зарплати, доглядав поля”, – сказав Кім.
В матеріалі підкреслили, що МГЗ відповідальний за найбільшу кількість відходів ІV класу в області, а саме 82,2%. Станом на 1 січня 2019 року на шламосховищах було накопичено 43,5 мільйона тонн червоного шламу на двох полях. Щороку його кількість збільшується на 1,3-1,7 мільйона тонн.
Зазначається, що у 2021 році підприємство планувало побудувати третє сховище для червоного шламу. Однак, попри відсутність зауважень з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, процес був заблокований.
Нагадаємо, у лютому 2022 року на Миколаївському глиноземному заводі (МГЗ) відновили рекультивацію першого шламового поля, яка була заблокована через судовий позов ГО "Стоп шлам" про стягнення моральної шкоди.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у лютому 2022 року на Миколаївському глиноземному заводі планували почати утилізацію 180 тисяч тонн шламу на рік. На підприємстві вперше в світі навчилися виробляти з таких відходів цемент.