Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розглянула проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні на період до 2033 року” й не підтримала його. Натомість вона виклала перелік зауважень та рекомендувала внести зміни до пунктів 1, 6, 8, 9 першого розділу.
Про це повідомила пресслужба регулятора.
Комісія пропонує наступні зауваження до Стратегії:
- Визначати механізми нагляду не за учасниками та операторами організованих ринків щодо організації торгівлі квотами на викиди парникових газів, а впроваджувати саме механізми нагляду за ринком квот на викиди парникових газів.
- Замість визначення спеціалізованого торговельного майданчика для проведення аукціонів з продажу квот на викиди парникових газів визначати спеціалізованого оператора організованого ринку для проведення таких аукціонів.
- Проводити навчання та тренінги із залученням вітчизняних і європейських фахівців для представників центральних органів виконавчої влади та інституцій, пов’язаних не тільки з державним наглядом і контролем, акредитацією, верифікацією, фінансовими ринками, а й з товарними ринками також.
- Організовувати тренінги із залученням вітчизняних і європейських фахівців не лише для операторів установок, а й для представників центральних органів виконавчої влади та інституцій, пов’язаних з державним наглядом і контролем, акредитацією, верифікацією, ринками капіталу та товарними ринками.
Як ЕкоПолітика писала раніше, фахівці Європейської Бізнес Асоціації закликали не поспішати із запровадженням СТВ та забезпечити проведення регулярного діалогу із бізнесом щодо параметрів запуску та функціонування майбутньої системи торгівлі квотами.