Співробітники Державної екологічної інспекції (ДЕІ) виявили незаконне видобування пісковику на території лісу в Житомирській області.
Протиправна діяльність завдала довкіллю збитків майже на 13 млн грн, повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у фейсбуці.
Нелегальний видобуток інспектори ДЕІ викрили в результаті обстеження ділянки лісогосподарського призначення на Житомирщині. Там невстановлені особи "накопали" близько 18 тисяч кубометрів пісковику, який є корисною копалиною загальнодержавного значення.
Оскільки порушення містить ознаки кримінального, матеріали перевірки та суму розрахованих збитків було спрямовано до правоохоронних органів. У разі встановлення осіб порушників буде висунуто претензію про відшкодування коштів.
Очільник ДЕІ наголосив, що торік саме порушення у сфері користування надрами завдали Україні найбільше збитків. За 12 місяців екоінспекція розрахувала суму шкоди в розмірі 800 млн грн.
"Безконтрольне видобування корисних копалин завдає сильного удару по всіх елементах довкілля. Порушники знищують зелені насадження, щоб дістатися ресурсів, розорюють землю, спричиняють знищення ґрунтової фауни", — зазначив Мальований.
Як писала ЕкоПолітика раніше, голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований сказав, що Україна перебуває в списку країн, де процвітає нелегальний видобуток піску.
Нагадаємо також, що 15 липня Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт № 3576 "Про посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин".