У Житомирській області з 1 серпня по 20 вересня 2022 року на всіх водоймах встановлюється заборона на будь-який лов річкових раків.
Крім штрафу, за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушники заплатять збитки у розмірі 3332 грн, повідомляє Держекоінспекція Поліського округу у Facebook.
Заборона покликана зберегти популяцію раків у період другої линьки. В цей період відбуватиметься формування та зміцнення нового панцира, що може тривати від одного до півтора місяця.
В період линьки раки скидають старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, тому що стають малорухливими.
Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі може змінюватись в різні періоди і залежить від погоди, типу водойми, віку, статі, температури навколишнього середовища, харчування, річних ритмів тощо.
Протягом першого року життя рак линяє 8 разів, за другий – 5, а потім по 1-2 рази на рік.
Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке відповідно до ч. 4 ст.85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штраф, розмір якого від 340 до 680 гривень з передачею матеріалів до судових органів.
“Якщо ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, просимо невідкладно повідомляти за номерами телефонів "Гарячої лінії": (068) 717 03 34 або (0412) 46-49-54”, – закликали в ДЕІ.
Нагадаємо, в Рівенській та Житомирській областях протягом нерестової заборони браконьєри завдали збитків на загальну суму понад 250 тисяч гривень.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Вінницькій, Полтавській, Дніпропетровській, Миколаївській та Чернігівській областях топ-браконьєри за тиждень завдали збитків на загальну суму понад 1,3 мільйона гривень.