На Житомирщині родину бізнесменів судитимуть за самовільне захоплення лісу zhit.gp.gov.ua

На Житомирщині родину бізнесменів судитимуть за самовільне захоплення лісу

Ганна Велика

Їм загрожує обмеження або позбавлення волі

Прокурори  скерували до суду обвинувальний акт стосовно родини підприємців із міста Коростишева, які самовільно зайняли земельну ділянку земель лісогосподарського призначення площею майже 1 га, яка знаходиться у Коростишівській ОТГ, та самовільно побудували на ній відпочинковий комплекс.

Про це повідомили у Житомирській обласній прокуратурі.

Мати, невістка та син, аби примножити свої прибутки, самовільно захопили землі лісогосподарського призначення на території Коростишівського лісництва у прибережній зоні озера, що межує з раніше придбаною ними ділянкою та туристично-оздоровчим комплексом, готелем і кафе.

zhit.gp.gov.ua

Фото: zhit.gp.gov.ua

Щоб розширити власний бізнес, обвинувачені побудували тут ще одне відпочинкове містечко, зокрема, двоповерхові будиночки, капітальні будівлі загальною площею забудови майже 350 м2.

zhit.gp.gov.ua

Фото: zhit.gp.gov.ua

Також вони спорудили причали, архітектурні конструкції, ліхтарі, пішохідні доріжки тощо, хоча не мали жодних дозволів та проєктної документації для будівництва на березі озера. Деякі споруди розташували у межах прибережної захисної смуги водойми. Прокурори наголосили, що Земельним та Водним кодексами України взагалі заборонене будь-яке будівництво у межах прибережної захисної смуги.

zhit.gp.gov.ua

Фото: zhit.gp.gov.ua

Порушників звинувачують за ч. ч. 2, 3 ст. 197-1 КК України “Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво”, санкція якої передбачає обмеження волі на строк від 2 до 4 років або позбавлення волі на строк до 2 років.

У лютому ЕкоПолітика розповідала, що у родини скандального львівського бізнесмена Ігоря Гриневича, який перебуває під слідством, виявили незаконний особняк на 600 м2 з басейном посеред лісу, що частково знаходиться на заповідних землях.