На Житомирщині у 2023 році через спалення сухої рослинності із початку року вигоріло 517 гектарів землі, зокрема у лісах, на полях та пасовищах.
Про це розповів заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Малярчук під час брифінгу в медіацентрі Житомирської ОВА.
Він зазначив, що до адміністративної відповідальності за порушення правил безпеки у лісах притягнули 29 осіб, вогонь знищив майже 50 гектарів лісу. Загальна сума штрафів, які їм виписали сягнула 44 тисяч гривень. Також складено дев’ять протоколів за спалювання сухої рослинності на луках та пасовищах. Загальна сума накладених штрафів склала 27 тисяч гривень.
Малярчук наголосив, що під час спалювання рослинних рештків та сміття у повітря потрапляють небезпечні речовини, зокрема бензопірен та діоксин. Вони викликають низки тяжких захворювань, зокрема онкологічних.
Він додав, що таке прибирання може призвести до пожеж в екосистемах, де у вогні гине все живе.
Малярчук додав, що за спалювання сухої рослинності загрожують штрафи, а саме:
- для громадян — від 3060 до 6120 гривень;
- для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 гривень.
В межах природного заповідного фонду:
- для громадян — від 6120 до 12 240 гривень;
- для посадових осіб — 21 420 до 30 600.
Нагадаємо, на Миколаївщині через підпал 20 та 22 серпня пожежа знищила 48 гектар заповідного урочища "Андріївське”. Збитки від пожежі сягнули 128,5 мільйонів гривень.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, рятувальники закликали українців не спалювати суху траву та сміття, що часто спричиняє пожежі в екосистемах.