На Закарпатті збирають гроші на “полювання” за мотоциклістами у заповідниках shutterstock

На Закарпатті збирають гроші на “полювання” за мотоциклістами у заповідниках

Катерина Бєлоусова

Користувачі мережі підтримали ініціативу

На Закарпатті екоактивісти зі спільноти “Save Пікуй” запустили благодійний збір коштів на фотопастки для фіксації заїзду мотоциклістів у ботанічний заказник “Пікуй”.

Мотоциклісти намагаються потрапити на гору Пікуй у Львівській області з закарпатського боку, повідомляє “Save Пікуй” у Facebook.

Екоактивісти розповіли, що через заказник систематично проїжджають мотокроси, ендуро, багі, квадроцикли та навіть джипи.

Автори наголосили, що зверталися до керівництва Карпатського лісового офісу держпідприємства "Ліси України" та Свалявського лісгоспу щодо організації лісової охорони. Однак чиновники вже понад місяць не надають відповіді.

“Ми будемо добиватися охорони. Маючи фотофіксацію, нам буде легше переконати про необхідність лісової охорони”, – підкреслили екоактивісти в обговоренні посту.

Вони зазначили, що завдяки фотопастці можна буде повідомляти про порушення поліцію, Державну екологічну інспекцію та лісівників. Це дасть можливість притягнути порушників до відповідальності за шкоду для довкілля.

Екоактивісти розповіли, що загальна вартість фотопастки, що може передавати дані на телефон, сягає 10 200 грн. Підтримати збір можна за рахунком 4246 0010 0405 3017, або за реквізитами: "ПРИВАТБАНК" №UA203052990000026002035024342, ЄДРПОУ:45027394.

Користувачі соцмережі підтримали ініціативу.

Нагадаємо, на Закарпатті відкрили кримінальне провадження за порушення правил охорони вод проти організаторів благодійних перегонів на ендуро Hard Enduro Wild Trails біля селища Великий Бичків. Спортивні мотоцикли проїхали через гірські потічки та  поблизу заповідних обʼєктів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, громада Голосіївського району Києва оголосила "полювання на мотоциклістів" у нацпарку та парку імені Рильського. За фото номерних знаків порушника винагорода сягає 1000 гривень, а за його затримання до приїзду поліції та охорони нацпарку – 5000 гривень.

Читайте також
Шкарпетопус і сміттєва риба: креативники зробили зі сміття "жителів" океану
Шкарпетопус і сміттєва риба: креативники зробили зі сміття "жителів" океану

Екоактивісти знайшли ще один незвичайний спосіб привернути увагу до забруднення водного середовища

ТОП-10 правопорушень в екосфері за 10-18 жовтня
ТОП-10 правопорушень в екосфері за 10-18 жовтня

Незаконні дії проти довкілля, зафіксовані екоінспекторами та правоохоронцями, були різноманітними, як ніколи

Ukraine Recovery Conference: які основні досягнення України у сфері захисту довкілля
Ukraine Recovery Conference: які основні досягнення України у сфері захисту довкілля

Конференція зібрала понад 3400 учасників та 300+ медіа, стала майданчиком для більше ніж 20 дискусійних обговорень та більше ніж 100 підписаних угод на €16 млрд

Сьогодні Україна та світ відзначають День охорони довкілля: цікаві факти про цей день
Сьогодні Україна та світ відзначають День охорони довкілля: цікаві факти про цей день

Він об'єднує мільйони людей з усього світу, залучаючи їх до руху із захисту та відновлення Землі