На Закарпатті на даху селищної ради встановили сонячні панелі dubove.gov.ua

На Закарпатті на даху селищної ради встановили сонячні панелі

Валентина Бокій

Гібридна установка дорожча, але більш надійна — з вищою енергетичною ефективністю

На Закарпатті на даху будівлі Дубівської селищної ради встановили сонячну електростанцію потужністю 10 кВт.

Про це сказано на сайті громади. Зазначається, що станція є гібридною, оскільки така установка передбачає тепловий накопичувач електроенергії, а отже, робить будівлю селищної ради автономною та практично незалежною від справності роботи централізованої мережі.

"Більшість домових та всі промислові СЕС є мережевими, і в умовах відключень електроенергії не приносять користі громаді. Ми ж ставили собі за мету не продаж електроенергії у загальну мережу, а саме вироблення електроенергії для власного споживання та підвищення енергонезалежності бюджетної установи громади. Гібридна електростанція оснащена літієвими батареями, які накопичують енергію сонця та можуть давати живлення тоді, коли виникають перебої у центральній мережі. Це особливо важливо в умовах блекауту, адже селищна рада продовжує працювати та слугує пунктом незламності для жителів громади" – зазначає керівниця проєкту, виконавча директорка ГО "Екосфера" Катерина Станкевич-Коваль.

dubove.gov.ua

Варто зазначити, гібридними називають також електростанції, що поєднують два або більше видів відновлюваних джерел енергії (ГВЕС). Установка такої енергосистеми дорожча на ринку, та водночас більш надійна, з вищою енергетичною ефективністю.

Комунальні установи з власними ВДЕ розв’язують відразу кілька завдань:

  • зменшують навантаженість на загальну електромережу;
  • використовують чисту електроенергію, згенеровану з ВДЕ без шкоди для довкілля;
  • забезпечують себе постійною подачею електроенергії;
  • заощаджують кошти на енерговитрати з місцевого бюджету;
  • підвищують інституційну спроможність громади в цілому.

У межах проєкту "Підвищення енергобезпеки Дубівської територіальної громади" експерти працюють над розвитком локальної енергетичної політики. Зокрема в апараті селищної ради вже працює енергоменеджер, відповідальний за раціональне споживання енергоресурсів та впровадження енергоефективних заходів у підпорядкованих установах.

Важлива складова проєкту – це розробка робочою групою спільно з експертами "Програми підвищення енергонезалежності Дубівської тергромади до 2027 року". Документ передбачає впровадження низки заходів упродовж 5 років, спрямованих на скорочення споживання енергії у бюджетній сфері та покращення комфорту в установах бюджетної сфери. Кошти на енергоносії, заощаджені такими заходами, також будуть перенаправлятись для реалізації подальших заходів.

dubove.gov.ua

Екологічні експерти відзначають, що чим більше таких проєктів виникатиме в українських громадах, тим стійкішою ставатиме країна до зовнішніх енергетичних загроз.

Як повідомляла ЕкоПолітика, На Миколаївщині відновили 60% генеруючої потужності сонячної електростанції компанії "Ніко Солар" на 5,7 МВт, яку раніше зруйнували російські окупанти.

Читайте також
На Дніпропетровщині будують СЕС площею 2 га для потреб рудника
На Дніпропетровщині будують СЕС площею 2 га для потреб рудника

Початок експлуатації запланований на червень 2025 року

“Нібулон” встановив 106 сонячних панелей для потреб термінала компанії в Миколаєві
“Нібулон” встановив 106 сонячних панелей для потреб термінала компанії в Миколаєві

Такий крок дозволить не лише знизити витрати на електрику, але й зробить діяльність підприємства більш екологічною та енергоефективною

Енергонезалежність за кошти держави: у ЖК на Львівщині встановили одразу 4 СЕС
Енергонезалежність за кошти держави: у ЖК на Львівщині встановили одразу 4 СЕС

Мешканці скористалися Програмою “ГрінДІМ” від державного Фонду енергоефективності

У Миколаєві встановили одразу дві СЕС для медзакладів міста
У Миколаєві встановили одразу дві СЕС для медзакладів міста

Вони забезпечать стабільне електропостачання та економію бюджетних коштів