Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило досудове розслідування щодо керівника Філії "Ківерцівське лісове господарство" ДП "Ліси України" Анатолія Ярмолюка. Його підозрюють у незаконному збагаченні.
Таку інформацію містить ухвала Печерського районного суду.
Кримінальне провадження відкрите за ст. 368-5 КК України.
В ухвалі також зазначена загальна сума активів, яку він та його родичі здобули за минулі 4 роки. Це не багато, не мало - 27 253 913,26 грн. При цьому працівники ДБР зазначили, що більша частина активів придбана за значно заниженою вартістю. Тобто придбані квартири, земельні ділянки та авто коштують значно дорожче, ніж всі легальні доходи його самого та його родини разом узяті.
За інформацією видання “Сила правди”, яке підготувало матеріал щодо збагачення Ярмолюка та його родини, слідчі підрахували, що загальний дохід директора лісгоспу, його дружини, матері, тестя та тещі за час із 1 січня 1998 року по 31 березня 2024 року склав 7,4 млн грн. Втім за минулі чотири роки члени родини придбали майна на суму, у 3,7 рази більшу.
Перелік майна, на яке слідчі ДБР просили суд накласти арешт, виглядає наступним чином:
- Будинок площею 270 кв. м у селі Тарасове на околиці Луцька вартістю понад 20 млн грн. Він зареєстрований на дружину Марію Ярмолюк. Посадовець в декларації за 2023 рік вказав будинок як незавершене будівництво, але в ухвалі зазначено, що він є повністю завершеним. Цей факт підтверджують також журналісти “Сили правди” та наводять фото оселі лісівника ще за 2018 рік.
- Земельна ділянка у тому ж с. Тарасове, зареєстрована на дружину, площею 10 соток за 202 тис. грн. Слідчі говорять, що вартість значно занижена в порівнянні з ринковою.
- Квартира площею 69,7 кв. м, зареєстрована на матір Ярмолюка, вартістю 1,3 млн грн.
- Квартира площею 74 кв. м, придбана дружиною лісівника у 2023 році у житловому комплексі "Яровиця" у Луцьку, вартість придбання становить 951 тис. грн. Цю нерухомість згодом оформили на іншу родичку.
- Разом з оселею у "Яровиці" купувалися і машиномісця на понад 17 кв. м за 210 тис. грн. Працівники ДРБ зазначили, що договори та додаткові угоди на квартиру та машиномісця складені таким чином, що фактичною власницею залишилася Марія Ярмолюк, а оформлення права власності на номінального власника – родичку – здійснили, аби приховати активи Ярмолюка та не відображати їх в декларації.
- Житловий будинок площею 112 кв. м, зареєстрований на тестя лісівника. Вартість цього придбання становить 242 тис. грн. Слідчі наполягають, що вона значно занижена в порівнянні з ринковою.
- Одразу дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення площами 1,8 та 0,88 гектара у Торчинській громаді придбала дружина Ярмолюка за якісь 13 та 6,5 тис. грн відповідно. Така вартість є суттєво заниженою порівняно з ринковою.
- Крім будинку, тесть лісівника став щасливим володарем автомобіля марки "Toyota Land Cruiser 200" 2016 року випуску вартістю 1,9 млн грн. Працівники ДБР повідомили, що фактично цим авто користується сам Ярмолюк. Як доказ, вони навели складені на нього штрафи за порушення ПДР за 23.03.2023 року та 09.02.2024 року.
- А ось тещі керівника лісгоспу дісталося авто марки "Volkswagen Multivan" 2022 року випуску. За документами його придбали за 1,8 млн грн, тоді як ринкова вартість складає 3 млн грн. Користується машиною також сам Ярмолюк по довіреності.
- Третє авто – марки "BMW X3" 2020 року випуску зареєстроване на дружину. Згідно з договором купівлі-продажу воно обійшлося Марії Ярмолюк у 555 тис. грн, хоча його ринкова вартість становить орієнтовно 1,5 млн грн.
На частину переліченого майна Печерський суд наклав арешт. Журналісти “Сили правди” стверджують, що під час обшуків правоохоронці виявили у тестя Анатолія Ярмолюка ще два квадроцикли "Apex Yamaha" та "Can-Am Maverick", на які також суд наклав арешт.
На наступний день після виходу матеріалу на сайті “Сили правди” на Facebook-сторінці Поліського лісового офісу з’явився пост, у якому Анатолій Ярмолюк дав свій коментар з цього приводу. Він повідомив, що ані йому, ані членам його родини не пред’являли жодних звинувачень. Він стверджує, що будинок у Тарасовому родина будує вже 15 років і все ще не завершила.
Директор Ківерцівського лісгоспу стверджує, що будинок тестя придбаний ще далеко до його призначення на посаду.
“Транспортні засоби, зокрема мікроавтобус, який належить тещі, це теж їхня справа. Використання цих автомобілів чи то мною, чи будь-ким іншим з родини тим більше не є порушенням законодавства. Та й взагалі не розумію, як можна все те повʼязувати зі мною. То за такою логікою треба майно ще десяти родичів додати”, – говорить Ярмолюк.
Лісівник повідомив, що всі згадані об’єкти він задекларував згідно з вимогами законодавства.
Раніше ЕкоПолітика вже писала про порушення, зафіксовані правоохоронцями у Ківерцівському лісовому господарстві. Так, прокурори Луцької окружної прокуратури у судовому порядку витребували із приватної власності у власність держави земельної ділянки лісового фонду площею 1 га та вартістю понад 7 млн грн у Луцькому районі. Фахівці з’ясували, що початково вона перебувала в користуванні державного підприємства "Ківерцівське лісове господарство", а пізніше була безпідставно віднесена до земель сільськогосподарського призначення, передана в комунальну, а згодом – у приватну власність.
Також лісівника одного з лісництв Державного підприємства "Ківерцівське лісове господарство" спіймали на хабарі загальною сумою 29 500 грн.