На Тернопільщині з'явиться новий національний парк

На Тернопільщині з'явиться новий національний парк Вікіпедія
Олена Яценьо

Площа НПП становитиме орієнтовною 11,8 тис. га

У Тернопільській області планують розширити чинні межі природно-заповідного фонду шляхом створення національного природного парку "Бережанське Опілля".

Щодо розвитку заповідної справи на Тернопільщині в облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи, повідомила пресслужба обласної державної адміністрації.

За словами заступника голови ТОДА Володимира Важинського, який очолив засідання, нині площа природно-заповідного фонду Тернопільської області становить 123 535 гектарів — це 645 одиниць територій та об'єктів. Від загальної площі Тернопільщини — це майже 9%, в ОДА хочуть збільшити цю цифру до 15%.

"Для покращення екологічної ситуації в області ми збільшуємо площу територій та об’єктів природно-заповідного фонду", — зазначив він.

Під час засідання ОДА погодила проєкт указу президента "Про зміну меж території національного природного парку "Кременецькі гори" та збільшення його площі на понад 532,8 гектара.

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації продовжило підготовку документів до проєктів створення 28 нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 13,1 тис. га.

Йдеться про розширення території національного природного парку "Кременецькі гори" на 188,5926 га та створення національного природного парку "Бережанське Опілля" орієнтовною площею 11,8 тис. га.

Додамо, що нині в Тернопільській області вже розташовані національні природні парки "Дністровський каньйон", "Кременецькі гори" та природний заповідник "Медобори".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Одеській області з'явиться ще один об'єкт природно-заповідного фонду — національний природний парк "Куяльницький".

Читайте також
Вирубали ліс на 56 млн грн: судитимуть керівництво лісгоспу з Тернопільщини
Вирубали ліс на 56 млн грн: судитимуть керівництво лісгоспу з Тернопільщини

Дерева було знищено через фіктивні дані у лісорубних квитках

Через прорив на спиртзаводі міжнародну трасу на Тернопільщині залило відходами
Через прорив на спиртзаводі міжнародну трасу на Тернопільщині залило відходами

Барда годинами витікала з підприємства, отруюючи поля і заливаючи дороги

Ділки пиляють, правоохоронці бездіють: на Волині п’ятий рік не можуть зупинити вирубки в нацпарку
Ділки пиляють, правоохоронці бездіють: на Волині п’ятий рік не можуть зупинити вирубки в нацпарку

Активісти та природоохоронці сподіваються на втручання оновленого керівництва прокуратури для розблокування цих справ