На Полтавщині планують прибрати пʼятирічне звалище посеред лісу

На Полтавщині планують прибрати пʼятирічне звалище посеред лісу

Катерина Бєлоусова

КП "Водоканал плюсу" протягом двох років не сплачує претензію на понад 734 тисячі гривень

У Кобеляцькій громаді на Полтавщині у 2024 році планують ліквідувати та рекультивувати стихійне сміттєзвалище у Кременчуцькому лісгоспі площею 1,3 гектара.

Відходи у ліс почали вивозити з 2018 року, що призвело до забруднення ґрунту і підземних вод, повідомляє Суспільне.

Місцеві мешканці розповіли, що періодично відчувають неприємні запахи з від звалища. Проте воно знаходиться далеко у лісі і сильно не впливає на містян.

suspilne.media

Директор комунального підприємства "Водоканал плюс", яке займається вивозом сміття в громаді, Сергій Ткаченко розповів, що наразі на звалище сміття не вивозять, а територію закрили. Окрім того, на території підприємства запустили сортування сміття та роздільний збір.

Він додав, що звалище утворилося під час керівництва його попередника.

Зазначається, що Державна екологічна інспекція подала претензію до "Водоканал плюса" на суму понад 734 тисячі гривень. За два роки суму претензії так і не сплатили, через це Держекоінспекція направила матеріали до правоохоронних органів. Щодо екскерівника підприємства розпочали кримінальне провадження, триває суд.

suspilne.media

"Ці відходи розміщені на відкритій земельній ділянці без відповідної гідроізоляційної підкладки. І тому фільтрат потрапляє у землю, він забруднює підземні води, ґрунти. Окрім того, ці відходи чим можуть загрожувати довкіллю? Самозаймання відбувається влітку, потім рознесення різних інфекційних захворювань", — сказала екоінспекторка Юлія Костюченко.

За словами спеціаліста відділу архітектури і містобудування міськради Сергія Китайгори наразі у бюджеті громади немає грошей на ліквідацію звалища. Ймовірно, їх закладуть у бюджет 2024 року.

Нагадаємо, на Полтавщині мешканці села Красне виступили проти потенційного будівництва сміттєпереробного заводу біля громади.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Кривому Розі у селищі Рудничне протягом місяця на стихійне звалище вантажівки декілька разів вивозили зіпсований хліб та такий, в якого ще не закінчився термін придатності. Порушникам загрожу штраф на понад три тисячі гривень.

Похожие материалы
Влада Києва рік ігнорує звалище посеред міста – ББЕЗ
Влада Києва рік ігнорує звалище посеред міста – ББЕЗ

Керівництво Подільського району звинуватили у байдужості

Мешканці Дніпра поскаржилися на стихійне звалище біля популярного супермаркету
Мешканці Дніпра поскаржилися на стихійне звалище біля популярного супермаркету

На цій локації стихійні звалища утворюються систематично