Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила комплекс сонячних батарей потужністю 5 МВт без "зеленого" тарифу на діючому промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК).
Про це повідомили в прес-службі компанії.
"Це пілотний проєкт, після якого компанія перейде до повномасштабної заміни традиційної електроенергії на відновлювану енергію сонця як частини програми декарбонізації виробленої продукції. В планах Ferrexpo – будівництво в середньостроковій перспективі електростанції для виробництва відновлюваної енергії потужністю від 250 до 1000 МВт", – повідомили в Ferrexpo .
Як стало відомо, в реалізованому проєкті використовували майже 10 тис. сонячних батарей компанії Jinko Solar, панелі встановлені на відвалах кар'єрів з метою раціонального використання площі.
Вартість проекту, за даними компанії, склала "кілька мільйонів доларів США". Фінансування компанія здійснила без використання будь-яких державних програм компенсацій, субсидій, дотацій або "зеленого" тарифу.
"Ми домоглися ринкової окупності даного проекту без будь-яких "зелених" тарифів з боку держави, що має стати прикладом для інших підприємств, які будують об'єкти генерації поновлюваних джерел енергії", – відзначили в Ferrexpo.
За словами голови правління ПГЗК Віктора Лотоуса, СЕС буде виробляти 6,5-7 млн кВт-год електроенергії на рік і подавати її для споживання підприємствами групи на діючому промисловому майданчику.
"Запуск власної генерації знижує для Ferrexpo негативні наслідки монополізації енергоринку через обмеження конкуренції та ризики збільшення тарифу на передачу електроенергії", – заявив голова правління.
Як відомо, Ferrexpo належить 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК і 99,9% Беланівського ГЗК.
Компанія в 2020 році збільшила чистий прибуток на 57,5% – до $ 635,3 млн доларів при збільшенні виручки на 12,8% – до $ 1 млрд 700,32 млн. У минулому році Ferrеxpo збільшили сумарне виробництво окатишів на 7% – до 11, 22 млн тонн, випуск концентрату зріс на 5,9% – до 14 млн тонн.
У першому півріччі цього року Ferrexpo скоротила виробництво окатишів на 0,6% – до 5,563 млн тонн, однак загальне виробництво продукції, що включає також випуск товарного концентрату, зросла на 2% – до 5,712 млн т.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, що норвезька компанія Scatec Solar ввела в промислову експлуатацію сонячну електростанцію (СЕС) "Прогресівка" у Миколаївській області.