На Полтавщині екобус відновив збір небезпечних відходів у школах

На Полтавщині екобус відновив збір небезпечних відходів у школах Shutterstock

Єлизавета Волкотруб

З графіком роботи екобуса можна ознайомитися на сайті Полтавської міськради

У Полтавській громаді екобус з квітня знову розпочав збір небезпечних відходів у школах, повідомляє Суспільне.

Як стало відомо, півтора роки тому заклади середньої освіти були виключені з маршрутів екобуса через те, що більшість дітей навчалася дистанційно. Наразі, з 15 квітня, збір небезпечних відходів у школах Полтавської громади відновився.

"За тиждень я маю об’їхати 40 шкіл. Сьогодні зранку я вже об’їхав три, це четверта. Діти здають багатенько: і повербанки, і акумулятори, і батарейки", — каже водій екобуса Павло Сімійон.

Наголошується, що лампи та термометри не збирають з огляду на безпеку учнів.

"Взагалі, це небезпечні відходи і в клас їх не бажано нести. Контейнер розміщений на першому поверсі гімназії. Всі учні знають, що заходять в школу і, хто приніс, одразу закидають в контейнер спеціальний", — повідомляє заступниця директора з виховної роботи полтавської гімназії №18 Олена Ладигіна.

За словами Ладигіної, вже більше п'яти років у школах організовується проєкт під назвою "Батарейки, здавайтеся".

"Є спеціальний контейнер, куди діти, батьки і мешканці громади можуть принести використані батарейки для подальшої утилізації спеціалізованої", — розповідає Ладигіна.

Як повідомляла Екополітика раніше, у Львові продовжують працювати мобільні пункти для прийому відпрацьованих батарейок, ламп та ртутних термометрів. Мешканці можуть здати небезпечні відходи з 5 по 29 квітня.

Читайте також
Громада на Харківщині економить на вивезенні сміття завдяки пресу для пластику
Громада на Харківщині економить на вивезенні сміття завдяки пресу для пластику

За перший місяць роботи обладнання вдалося заощадити вже 30 тис. грн

Посортували сміття – облаштували двір: ОСББ у Вінниці заробляє на відходах
Посортували сміття – облаштували двір: ОСББ у Вінниці заробляє на відходах

Жителі настільки звикли збирати сміття, що здають його вже не щомісяця, а кожних десять днів

Графік стоянок екобуса на травень у Львові, Хмельницькому та Полтаві
Графік стоянок екобуса на травень у Львові, Хмельницькому та Полтаві

Спецавто збиратимуть відходи у різних районах населених пунктів

У Львові шукатимуть нового підрядника для добудови сміттєпереробного заводу
У Львові шукатимуть нового підрядника для добудови сміттєпереробного заводу

Експертиза будівельних робіт потрібна, щоб оновити проєктно-кошторисну документацію