У Києві категорично заборонено купатися майже на всіх пляжах: причина Shutterstock

У Києві категорично заборонено купатися майже на всіх пляжах: причина

Олена Яценьо

Киянам і гостям столиці заради безпеки не радять зараз відвідувати міські пляжі

Фахівці комунального підприємства “Плесо”, незважаючи на воєнний стан, здійснили моніторинг стану акваторій столичних пляжів і виявили, що якість води на більшості з них не відповідає нормам.

Результати перевірки водних об'єктів міста опубліковано на сайті КП "Плесо".

Із 13 перевірених громадських пляжів лише на одному показники повністю відповідали нормам. Ідеться про пляж "Золотий", якому фахівці за результатами моніторингу надали зелений рівень. Це означає, що вода на ньому безпечна для купання.

Водночас на пляжах "Дитячий", "Венеція", "Молодіжний", "Предмісна Слобідка" та Вербний" показники відповідають середньому, жовтому, рівню.

Найгіршу якість води фахівці зафіксували на пляжах "Галерний", "Пуща-Водиця", "Райдуга", "Тельбін", "Центральний", "Веселка" і "Троєщина". Рівень небезпеки на цих пляжах — червоний. На них виявлено перевищення за бактеріологічними показниками й допустимими концентраціями шкідливих хімічних речовин.

Фото: Плесо

Нинішній стан води на пляжах може бути зумовлений весняним водопіллям, яке проходило територіями, на яких велися бойові дії, зокрема на півночі Київської та Чернігівської областей, змивами з ґрунтів із великих територій.

Додамо, що, крім того, фахівці проводять активне обстеження дна акваторій столичних муніципальних пляжів на наявність вибухонебезпечних предметів.

Киянам і гостям столиці заради безпеки не радять зараз відвідувати міські пляжі. Зокрема, пляжний сезон у Києві офіційно не розпочинали з низки причин, одна з яких — безпека відвідувачів.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що за прогнозами фахівців Національної академії наук річка Дніпро внаслідок забруднення хімічними речовинами за 300 років може перетворитися на пустелю.

Читайте також
У Києві планують частково відмовитись від косіння трави: деталі експерименту
У Києві планують частково відмовитись від косіння трави: деталі експерименту

Практика відмова від косіння є поширеною в багатьох європейських столицях

У КМДА показали як відновлюється екосистема після пожежі біля озера Тягле
У КМДА показали як відновлюється екосистема після пожежі біля озера Тягле

Результати розслідування пожежі все ще чекаються

Київ другий рік поспіль увійшов у ТОП-30 столиць миру з найбільш чистим повітрям
Київ другий рік поспіль увійшов у ТОП-30 столиць миру з найбільш чистим повітрям

Стан повітря покращився завдяки зменшенню кількості підприємств-забруднювачів та автомобілів на дорогах