Якщо громада скооперується і здасть 5 тонн листя чи інших органічних відходів (гілки, городина, залишки фруктів та овочів) на компостування, то вона зможе зекономити до 5000 гривень.
Директорка в Департаменті з питань поводження з відходами Оксана Кошак на своїй Facebook-сторінці пише, яким чином можна зекономити на процесі утилізації органіки методом компостування.
“Чи знаєте ви – якщо вивезти 5 тонн листя з прибудинкової території на компостування, а не викинути його в смітник, то для управляючої компанії, і як наслідок для мешканців, економія становитиме 5000 грн?”, – так почала Кошак свій допис.
Далі вона наводить такі цифри:
- витрати на вивезення плюс захоронення 5 тонн відходів становлять 7000 гривень (збір та вивіз 1 тонни – 800 гривень, захоронення 1 тонни – 600 гривень),
- витрати на автомобіль, який відвезе листя на компостувальну станцію становлять близько 2 тисяч гривень,
- перероблення безкоштовне.
Кошак наголошує на тому, що якщо громади будуть скооперовуватися у спілки і брати великовантажні автомобілі, то вигода буде ще більшою.
А тим часом, на міську компостувальну станцію в жовтні вже поступило 1150 тонн органіки, з них 500 тонн листя, 150 тонн гілля і 500 тонн харчових відходів, а це абсолютний місячний рекорд, або 50% від об'єму 2020 року, зауважила експертка.
Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, як працює перша в Україні станція компостування органічних відходів у Львові.