На Одещині працівники Національного природного парку "Тузлівські лимани" знову виявили фракції мазуту на піщаному пересипі. Вони потрапили у Чорне море після аварії російських танкерів 15 грудня 2024 року.
Про це повідомив начальник науково-дослідного відділу цієї природоохоронної установи Іван Русєв у Facebook.
Він розповів, що фракцій невеликі – діаметром у 5 мм. Загалом мазуту небагато – десь близько 50 грамів. Працівники нацпарку оперативно його зібрали. За словами еколога, мазут був дуже м'який від температури в +28°C на піску.
Фахівець припускає, що мазут є й в інших місцях на узбережжях Одещини, але його не виявляють, бо не всюди пляжі обстежують.
“До того ж потужні вітри та перенесення піску по пересипу останніми днями, ймовірно, прикривають його, і він розчиняється у товщі піску, отруюючи піщані біоценози”, – говорить Русєв.
Науковець розповів, що основна частина того мазуту, що міг дістатися до Північно-Західного Причорномор'я з місця аварії у грудні минулого року з потеплінням вже розчиняється і "вмонтовується" в харчові ланцюги гідробіонтів морської екосистеми.
У нацпарку на узбережжі наразі мазуту не видно, але еколог попередив, що немає жодних гарантій того, що море його знову завтра не викине на берег, оскільки мільйони дрібних фракцій підіймаються з дна моря і дрейфують у водах північно-західної частини Чорного моря.
Нагадаємо, за кілька днів до аварії російських танкерів Іван Русєв повідомляв, що стан води у Чорному морі та прилеглих до нього лиманах поступово покращувався.