На Миколаївському глиноземному заводі (МГЗ) першими у світі навчилися використовувати шлам для виробництва цементу.
На першому етапі очікуваний обсяг утилізації шламу становитиме близько 180 тисяч тонн на рік, повідомляє Миколаївський глиноземний завод у Facebook.
До таких висновків дійшли фахівці МГЗ після проведених випробувань.
За словами генерального директора МГЗ Віктора Кожевнікова, проблема утилізації шламу є загальносвітовою. Поки що рішень для масового втілення ніким не знайдено. Але завод наразі знаходиться у числі перших серед глиноземних виробництв з обсягу переробки червоного шламу.
Робота в цьому напрямку триває постійно.
У 2022 році на підприємстві заплановано виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт для отримання з червоного шламу продуктів, які можна буде використовувати у будівництві.
Як відомо, червоний шлам є відходом виділення та очищення оксиду алюмінію з бокситів. На кожну тонну отриманого глинозему припадає від 300 до 2000 кг шламу.
Нагадаємо, Миколаївський глиноземний завод модернізує печі, щоб зменшити викиди в 4 рази.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні більш ніж 95% відходів, які утворюються та накопичуються по всій країні, це промислові відходи, а їх найбільшу частину складають відходи металургії – шлаки, які є цінними ресурсами у будівельній галузі.