На Львівщині утилізували 650 тисяч ламп розжарювання з 1,6 мільйонів, які українці обміняли на “Укрпошті" на LED-лампи.
Старі лампи розбирають на компоненти та переплавляють для виготовлення нових товарів, повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА у Facebook.
В повідомленні підкреслили, що відомство уклало договір з ТзОВ "Іскра-Транс-Логістик" на перевезення та утилізацію 2 мільйонів ламп, обміняних в рамках проєкту "Заощадження електроенергії – LED-лампи для України".
Технічний директор компанії Роман Прийма розповів, що на лінії розділення колби лампу розділяють на склобій та цоколь з основними елементами.
“Цоколь з основними елементами лампи подається на дробарку для подрібнення та розділення на скло та метало компоненти. Відсепарований цоколь з дробарки подається на гідравлічний прес та спресовується в кубики, після чого переплавляється”, – пояснив він.
Прийма додав, що чистий склобій збирають для переплавки в скловарних печах.
Зазначається, що оплата утилізації ламп відбувається з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
Нагадаємо, в Україні з 30 січня 2023 року запустили перший етап програми обміну ламп розжарювання на LED-лампи. З 25 лютого програма поширилася на всі населені пункти. Програма мала знизити енергоспоживання в моменти пікового навантаження на енергосистему на 7-10%.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Львові планують добудувати сміттєпереробний завод до кінця 2023 року, який зможе переробляти 250 тисяч тонн відходів на рік.