На Львівщині пенсіонер отримав вирок за два зрубані червоні дуби в заказнику

На Львівщині пенсіонер отримав вирок за два зрубані червоні дуби в заказнику shutterstock
Олена Яценьо

Чоловіка замість трьох років позбавлення волі засудили на рік умовно

Жидачівський районний суд Львівської області засудив пенсіонера за те, що той сокирою зрубав два червоних дуби в загальнозоологічному заказнику "Діброва".

Про це з посиланням на вирок суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових справ, передає НВ Львів.

“Самовільно, за допомогою власної сокири здійснив незаконну порубку двох сиророслих дерев породи дуб червоний, діаметрами 10,5 см та 9,0 см, загальним об'ємом 0,07 м куб., що зростали у кварталі № 288”, — ідеться в матеріалах справи.

Подія сталася 12 жовтня 2021 року, орієнтовно о 13:00, у загальнозоологічному заказнику Діброва біля міста Ходорова. Чоловіка на правопорушенні спіймали охоронці Стрийського лісгоспу та повідомили до поліції.

Підсудний активно співпрацював зі слідством. Чоловік склав угоду про визнання винуватості з прокурором і щиро покаявся в скоєному.

Як результат, суддя Жидачівського районного суду у Львівської області Роман Равлінко замість трьох років позбавлення волі засудив пенсіонера на рік умовно. Він розглядав цю справу як тяжкий злочин за ч. 3 ст. 246 КК України.

Нагадаємо, що компанію "Укрзалізниця" зобов'язали сплатити 150 тисяч гривень за вирубку дерев у Львівській області, яку здійснили невідомі особи.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Харкові поліція на наступний день розшукала літнього чоловіка, який з машини скидав сміття в Холодногірському районі.

Читайте також
Вилов риби в заповідниках: активісти критикують проєкт постанови Мінекономіки
Вилов риби в заповідниках: активісти критикують проєкт постанови Мінекономіки

Екоспільнота вбачає в документі принциповий конфлікт інтересів між захистом природи та її промисловим використанням

Фальсифікація і будівництво в нацпарку Києва: прокуратура пішла до суду
Фальсифікація і будівництво в нацпарку Києва: прокуратура пішла до суду

Члени садового кооперативу нелегально збудували 33 будиночки та ще й узаконили їх за фіктивними документами

У Карпатах відновлюють високогірні луки. Навіщо це потрібно?
У Карпатах відновлюють високогірні луки. Навіщо це потрібно?

Фотопастки вже зафіксували лисиць, оленів і козуль на очищених ділянках

Перший нацпарк Кіровоградщини: яким буде заповідний Чорний ліс?
Перший нацпарк Кіровоградщини: яким буде заповідний Чорний ліс?

Наукове обґрунтування захисту Чорноліського та Чутівського лісів учені надали ще 100 років тому