На Київщині заповідники перетворили на гоночні траси

На Київщині заповідники перетворили на гоночні траси
Катерина Бєлоусова

Джипи пошкодили третину ландшафтного заказника "Козинський"

На Київщині джипери облаштували гоночні траси у заказниках "Козинський" та “Васильківські Карпати”.

У “Васильківських Карпатах” джипи вже знищили всю популяцію червонокнижної рослини гронянкі півмісяцевої, повідомляє Київський еколого-культурний центр у Facebook.

Зазначається, що у “Васильківських Карпатах” гніздиться понад 30 видів птахів, а також зустрічаються рідкісні комахи та рослини. Заказник знаходиться у Васильківському районі поблизу села Велика Бугаївка.

agronomist.in.ua

Гронянка півмісяцева

“Починаючи з 2010-х років горбиста місцевість заказника стала улюбленим місцем джиперів. Тут проводив змагання з джипінгу один із синів Януковича. Щороку під колесами джиперів знищуються гнізда птахів, молоді зайченята, ящірки, комахи, рідкісні рослини”, – розповіли в КЕКЦ.

Екологи додали, що місцеві жителі неодноразово зверталися до влади щодо заборони джипінгу, однак безрезультатно.

Вони наголосили, що джипи також пошкодили третину ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Козинський".

В повідомленні зазначили, що дика природа України, на відміну від США, Австралії та багатьох європейських країн, практично не захищена від джипінгу. Водії позашляховиків розважаються у лісах, горах, у водоохоронних зонах та заповідниках.

“Українську владу, та й широкі верстви громадськості, це питання тривалий час не хвилювало”, – написали екологи.

Нагадаємо, на Волині райсуд зобовʼязав водія позашляховика Hummer, який влітку 2023 року їздив берегом озера Світязь і навіть частково заїжджав у воду, заплатити 7,2 тисячі грн Шацькому нацпарку за завдану шкоду.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Рівному плавні річки Устя систематично використовують для комерційного катання на скутерах та квадрациклах, що завдає шкоди дикій флорі та фауні.

Читайте також
Бернський комітет вимагає пояснень від України щодо будівництва НВМК у Мархалівському лісі
Бернський комітет вимагає пояснень від України щодо будівництва НВМК у Мархалівському лісі

Також комітет очікує на план заходів, які мають компенсувати завдану дикій природі шкоду

Кооператив “Династія” по-рівненськи: ЗМІ заявляють про незаконне будівництво у заповідному лісі
Кооператив “Династія” по-рівненськи: ЗМІ заявляють про незаконне будівництво у заповідному лісі

Так само, як і у випадку зі скандальним будівництвом у Козині, початок повномасштабного вторгнення не став для рівненських чиновників причиною відмовлятися від красивого життя

Кейс Мархалівського лісу набув міжнародного розголосу: RFI опублікувало своє розслідування
Кейс Мархалівського лісу набув міжнародного розголосу: RFI опублікувало своє розслідування

Про те, як українська влада із впертістю носорога продовжує гнути свою лінію попри шалений опір громадськості, тепер читатимуть по всьому світу