На Київщині взяли під охорону 2,5 тисячі гектарів річкових долин facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup

На Київщині взяли під охорону 2,5 тисячі гектарів річкових долин

Катерина Бєлоусова

Саме громади ініціювали створення заповідних зон

У Київській області створили два регіональних ландшафтних парка "Приірпіння" у Білогородській громаді на 347 гектарів та "Студениківський" на 2104 гектарах Студениківської ОТГ.

Вони мають зберігати заплавні луки річкових басейнів та річкові долини, повідомляє “Українська природоохоронна група” у Facebook.

Екоактивісти розповіли, що РЛП "Приірпіння" охоронятиме  комплекс долин річок Ірпінь, Бобриця та Тростинка. Його площу планують значно розширити. Ландшафтний парк "Студениківський" зберігатиме заплавні луки басейну річки Трубіж, лучно-степові ділянки, широколистяні та соснові ліси, захистить популяції рідкісних видів флори й фауни.

Вони наголосили, що з кожним роком зростають масштаби розорювання природних територій та заліснення лучних і степових ділянок.

“Природні оселища, разом із охоронюваними видами, зникають внаслідок руйнівної господарської діяльності. Саме тому ми дуже горді, що в нас є такі свідомі громади”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, саме громади ініціювали створення заповідних зон.

Нагадаємо, на Київщині джипери облаштували гоночні траси у заказниках "Козинський" та “Васильківські Карпати”, що знищує їхню унікальну природу.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, кияни вимагають зупинити будівництво ЖК “Гравіті Парк” з 13 багатоповерхівок на 18 гектарах лісу у Святошинському районі, що межують з національним природним парком "Голосіївський".

Похожие материалы
У Києві вперше в Україні заборонили катання на джипах на заповідних землях
У Києві вперше в Україні заборонили катання на джипах на заповідних землях

Депутати Київради також погодили створення 7 нових заповідних об'єктів

В Україні хочуть заборонити джипінг у заповідниках: уряд схвалив законопроєкт
В Україні хочуть заборонити джипінг у заповідниках: уряд схвалив законопроєкт

Джипінг руйнує ландшафти та ґрунти, а також порушує середовища існування тварин та рослин