На Київщині з 11 квітня встановлено весняно-літню заборону на лов риби та раків для любительського і спортивного рибальства та промислового лову на час нересту.
Заборона охоплює усі річки та їх кореневі води, а також водосховища і озера з затоками, протоками, включаючи зону підтоплення, повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства у м. Київ та Київської області.
Заборона встановлена наказом Київського рибоохоронного патруля, враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААНУ.
Терміни заборони для любительського і спортивного рибальства:
- у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками, включаючи зону підтоплення – з 11 квітня по 19 червня (включно);
- у всіх річках та їх кореневих водах – з 11 квітня по 30 травня (включно).
На період заборони дозволено вилов до 3 кг риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берегової смуги водойм у місцях, визначених для любительського рибальства (додаток 2).
Терміни заборони для промислового лову:
- у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками, включаючи зону підтоплення - з 16 квітня по 24 червня (включно);
- у всіх річках та їх кореневих водах - з 16 квітня по 4 червня (включно).
Проте щоб забезпечити продуктами харчування захисників та захисниць України промисловим рибалкам дозволяється спеціалізований лов старшовікових груп карася сріблястого сітками з кроком вічка 50-60 мм та старшовікових груп рослиноїдних і інших видів риб сітками 100 мм і більше.
Терміни заборони на вилов раків:
- до 30 червня (включно).
Київський рибоохоронний патруль закликав українців бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Також в матеріалі заклили повідомляти про порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів на "гарячу лінію" за номером: (099) 341-73-18.
Нагадаємо, названі терміни та винятки заборони на час нересту на Івано-Франківщині.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в двох областях України браконьєри виловили 133 кг риби під час заборони.