На Харківщині компостер допоміг уникнути 2,5 тисячі тонн викидів парникових газів

На Харківщині компостер допоміг уникнути 2,5 тисячі тонн викидів парникових газів
Катерина Бєлоусова

Громада може скоротити викиди метану на 30%, якщо люди компостуватимуть 20% органічних відходів

На Харківщині у Люботині компостери об'ємом 16 м3 допомогли уникнути потрапляння в атмосферу 2644 тонн викидів СО2–еквіваленту, що утворилися б під час розкладання органічних відходів на сміттєвому полігоні.

Під час такої переробки органічних відходів утворилося лише 0,2 тонни викидів вуглецю, розповіли ініціатори проєкту з компостування та екоактивісти з громадської організації Zero Waste Kharkiv у Facebook.

Вони підкреслили, що компостування допомогає вирішити проблему з утилізацією опалого листя, інших рослинних відходів, а також побутових органічних відходів. Окрім того, компостування зменшую ризик небезпечних пожеж на полігонах, адже накопичення звалищного газу може призвести до самозаймання.

Екоактивісти зазначили, що запровадження компостування тільки для багатоквартирних житлових будинків Люботина дозволить зменшити викиди парникових газів на 130 тонн до 2030 року. Громада також зможе скоротити викиди метану на 30%, якщо люди компостуватимуть 20% органічних відходів.

У повідомленні додали, що кількість викиди вуглецю від розкладання 10 тисяч тонн органічних відходів еквівалентна експлуатації 6639 авто протягом року.

"Створення ефективної та добре організованої системи управління відходами на місцевому рівні покликане вирішити цілий комплекс важливих проблем”, – сказала експертка з управління відходами Ольга Хандогіна.

Вона підкреслила, що створення мережі громадських компостерів та компостування в приватних домогосподарствах Люботина дозволить:

  • зменшити витрати на перевезення відходів;
  • покращити санітарно-гігієнічну ситуацію;
  • отримати цінне добриво (компост);
  • зменшити кількість самозаймань на полігонах;
  • зменшити кількість викидів парникових газів.

Нагадаємо, у серпні 2022 року у Харківській області в Люботині запрацював перший громадський компостер.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Луцькій громаді в усіх школах встановили по чотири термозберігаючі компостери об’ємом 1800 літрів.

Читайте також
Фонд декарбонізації уже виділив 2,2 млрд грн на низьковуглецеві проєкти
Фонд декарбонізації уже виділив 2,2 млрд грн на низьковуглецеві проєкти

Їхній сумарний кліматичний ефект – щорічне скорочення викидів СО2 на 47 тис. тонн

Україні потрібна прозора НСТВ, яка підтримає декарбонізацію підприємств — ЕВА
Україні потрібна прозора НСТВ, яка підтримає декарбонізацію підприємств — ЕВА

Бізнес переконаний, що система потребує окремого фонду для фінансування низьковуглецевих проєктів

Український бізнес не підтримує законопроєкт щодо НСТВ: зауваження від ЕВА
Український бізнес не підтримує законопроєкт щодо НСТВ: зауваження від ЕВА

Промисловці стурбовані заниженою підтримкою декарбонізації та ризиками подвійного вуглецевого оподаткування

Наче нічого й не було: із сайту Мінекономіки зник законопроєкт щодо НСТВ
Наче нічого й не було: із сайту Мінекономіки зник законопроєкт щодо НСТВ

Паралельно одну з версій навіть без розгляду вже показують парламентським комітетам