На Донеччині почали відновлювати заповідні ліси попри активні бойові дії shutterstock

На Донеччині почали відновлювати заповідні ліси попри активні бойові дії

Катерина Бєлоусова

На території Лиманської громади окупанти знищили понад 10 тисяч гектарів лісу

На Донеччині попри активні бойові дії у 2024 році планують відновити близько 100 гектарів лісу у національному природному парку "Святі гори".

У Дробишевському лісництві, яке є частиною Лиманського лісгоспу, вже висадили 10 тисяч сіянців сосни на розмінованій частині нацпарку, повідомляє начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у Facebook.

Він розповів, що до повномасштабного вторгнення у нацпарку відпочивали та оздоровлювалися діти та дорослі з багатьох регіонів країни.  

“Але росіяни все спалили та зруйнували, – підкреслив Філашкін. – Тільки на території Лиманської громади окупанти знищили понад 10 тисяч гектарів лісу. Та, попри активні бойові дії, ми продовжуємо відновлювати ліси”.

Зазначається, що ліси Лиманщини відновлюють з місцевого насіння, яке вирощували у Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі. Адже місцевий розплідник знищили окупанти. Сіянці передають безкоштовно.

Нагадаємо, працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру експрацівнику Слов’янського лісгоспу за незаконну вирубку лісу, що завдала збитків на 700 тисяч гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, російські окупанти навмисно підпалюють ліси, зокрема щоб викрити позиції українських військових.

Читайте також
В Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали лісу на 17 залізничних вагонів
В Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали лісу на 17 залізничних вагонів

Збитки від незаконних рубок можуть сягати близько одного мільярда грн за рік

В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів
В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів

Лісівники продовжують виконувати свої першочергові завдання