На Чернігівщині підприємця спіймали “на гарячому” на зливі нечистот з вигрібних ям

На Чернігівщині підприємця спіймали “на гарячому” на зливі нечистот з вигрібних ям
Катерина Бєлоусова

У 2023 році виявили 6 аналогічних порушень

На Чернігівщині підприємець відкачував вміст вигрібних ям та зливав госпфекальні стоки на пустирі.

Порушника затримали під час чергового зливання нечистот поблизу села Андріївка, повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.

Зазначається, що таке господарювання призвело до забруднення земель небезпечними речовинами. Екоінспектори провели лабораторне дослідження ґрунту з місця зливу. Вони встановили факт забруднення земельної ділянки сполуками азоту та фосфору.

“Це вже 6 задокументованих епізодів у поточному році”, – наголосили у пресслужбі.

У повідомленні розповіли, що під час досудового розслідування кримінального провадження по даному факту не виявлено ознак кримінальних правопорушень. Підприємець має заплатити штраф за порушення  статей 45, 46 Закону України "Про охорону земель" та статей 13, 15, 17 Закону України "Про управління відходами". Окрім того, він має відшкодувати майже 2 тисячі гривень збитків за забруднення земель.

Екоінспектори підкреслили, що за псування та забруднення земель наступає адміністративна та кримінальна відповідальність, а саме:

  • 340-1 700 гривень – ст. 52 та 82 Адмінкодексу;
  • 17 000-68 000 гривень або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років – ст. 239 Кримінального Кодексу.

У повідомленні закликали всіх підприємців та звичайних громадян зливати вміст  вигрібних ям та накопичувачів рідких побутових відходів на існуючі комплекси очисних споруд.

Нагадаємо, у червні на Чернігівщині у смт Макошине прорвало очисні каналізаційні споруди, які роками знаходилися в аварійному стані та потребували ремонту.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Волині судитимуть директора мʼясокомбінату з Володимирського району, який організував злив відходів з тваринних туш у лісосмугу поблизу села Озютичі.

Читайте також
На Волині розслідують розкрадання коштів ЮНІСЕФ на ремонті очисних споруд. Стоки отруюють Стир
На Волині розслідують розкрадання коштів ЮНІСЕФ на ремонті очисних споруд. Стоки отруюють Стир

Через привласнення грошей каналізаційні споруди не витримують навантаження

Нацпарк в оренду, вирубка дерев на мільйони: дайджест екозлочинів за 1–7 листопада
Нацпарк в оренду, вирубка дерев на мільйони: дайджест екозлочинів за 1–7 листопада

Прокуратура й далі викриває спроби незаконного заволодіння сотнями гектарів заповідного, лісового та водного фонду

Мільйони на дубах, знищення річки, захоплення узбережжя: дайджест екозлочинів за 25–31 жовтня
Мільйони на дубах, знищення річки, захоплення узбережжя: дайджест екозлочинів за 25–31 жовтня

Змова і недбалість керівників лісгоспів, ігнорування екологічних норм керівницею молокозаводу й інші злочинні дії завдали державі шкоди на десятки мільйонів гривень

Знищення степу для створення лісу: екозахисники занепокоєні залісненням земель на Чернігівщині
Знищення степу для створення лісу: екозахисники занепокоєні залісненням земель на Чернігівщині

Степову ділянку площею 5 гектарів штучно перетворюють на ліс, що загрожує біому та рідкісним рослинам