На Черкащині екоактивісти та поліція спіймали на незаконній порубці працівників нацпарку facebook.com/kekz.ua

На Черкащині екоактивісти та поліція спіймали на незаконній порубці працівників нацпарку

Ганна Велика

Протиправне знесення дерев природоохоронці виявляють тут вже не вперше 

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної рубки та крадіжки дерев у Білоозерському національному парку у Черкаській області. Це правопорушення правоохоронці зафіксували разом з активістами.

Про подробиці справи розповіли у Київському еколого-культурному центрі (КЕКЦ).

За інформацією з Єдиного реєстру досудових розслідувань, поліція порушила кримінальну справу за ст. 15, ч. 3 “Замах на вчинення кримінального правопорушення”, статтею 185, ч. 4 “Крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану” Кримінального кодексу України. У витягу з реєстру також йдеться про те, що невідома особа завантажила на причіп для вивезення 6 зрубаних колод сосен та 2 колоди клену, але не встигла їх поцупити, оскільки втрутилися сторонні особи.

facebook.com/kekz.ua

Фото: facebook.com/kekz.ua.

У КЕКЦ розповідають, що “чорними лісорубами” виявилися самі працівники Білоозерського національного природного парку. Зокрема, вони стверджують, що бачили, як порубниками командував Ігор Попов, майстер з охорони природи парку. Коли він побачив рейдову групу, то кинувся тікати, говорять екоактивісти.

За словами природоохоронців, зловмисники незаконно зрубали десятки вікових сосен у кв. 122 нацпарку.

Активісти також нагадали, що це вже другий викритий активістами КЕКЦ та поліцією у 2024 році факт незаконного знесення дерев на території Білоозерського національного природного парку.

Як писала ЕкоПолітика, незаконні рубки та вивезення вікових дубів спеціалісти Київського еколого-культурного центру зафіксували у травні. Тоді вони зауважили, що все відбувається професійно і припустили, що це або справа рук окремої банди лісників, що кришується керівництвом парку, або взагалі безпосередньо керівництва парку.

Через місяць, у червні, волонтери КЕКЦ разом зі слідчими поліції знайшли у заповідній зоні національного парку “Білоозерський” 20 зрубаних вікових дубів.

Екоактивісти розповідають, що після цього Бориспільська прокуратура за цим фактом відкрила кримінальну справу, а директор парку, злякавшись, звільнився.

За інформацією КЕКЦ, наразі парком керує перший заступник директора Михайло Маргітич, при якому незаконні рубки у парку продовжуються.

Читайте також
Директор Берегівського лісгоспу заробляє сотні тисяч на торгівлі нелегальним лісом, – ЗМІ
Директор Берегівського лісгоспу заробляє сотні тисяч на торгівлі нелегальним лісом, – ЗМІ

Журналісти стверджують, що фігурант має дві кримінальні справи

Журналісти звинуватили головного лісівника Волині у махінаціях із землями лісгоспів
Журналісти звинуватили головного лісівника Волині у махінаціях із землями лісгоспів

Також вони розповіли про відкриту проти посадовця справу

На Чернігівщині незаконні рубки “кришує” полковник поліції, – ЗМІ
На Чернігівщині незаконні рубки “кришує” полковник поліції, – ЗМІ

Журналісти звинуватили лісівників у фіктивних санітарних рубках