На "АрселорМіттал Кривий Ріг" через незаконне будівництво хвостосховища подано до суду rabcom.info

На "АрселорМіттал Кривий Ріг" через незаконне будівництво хвостосховища подано до суду

Зоряна Бердник

Підприємство проігнорувало припис екоінспекторів

Компанія "АрселорМіттал Кривий Ріг" відповідатиме в суді за порушення природоохоронного законодавства через будівництво хвостосховища без здійснення оцінки впливу на довкілля.

Про це заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook. За його словами, інспектори Придніпровського округу подали позовну заяву до суду щодо невиконання підприємством припису, наданого під час перевірки 4-18 березня.

"Йдеться про не проведення ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" додаткової оцінки впливу на довкілля будівництва нового хвостосховища "ІІІ карта". Обов’язковість здійснення такої оцінки наведена в екологічних умовах висновку з ОВД. Під час перевірки інспектори надали припис провести відповідну процедуру, однак під час заходу контролю 23 березня було зафіксоване його невиконання", – зазначив Мальований.

Відповідно до ЗУ "Про оцінку впливу на довкілля" підприємство не має права будувати потужності з порушенням вимог ОВД. Тим часом роботи зі спорудження хвостосховища "ІІІ карта" вже розпочато – для цього зняли родючий шар ґрунту.

З огляду на це ДЕІ через суд вимагатиме припинення діяльності з будівництва ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" цього об'єкта. Посадовець додав, що судовий процес триматиме під особистим контролем.

Нагадаємо, як писала ЕкоПолітика, у лютому Держекоінспекція анонсувала перевірку "АрселорМіттал Кривий Ріг" щодо будівництва хвостосховища.

Читайте також
У Кривому Розі кількість викидів від вибухів у кар'єрах знизилася на 9% за рік
У Кривому Розі кількість викидів від вибухів у кар'єрах знизилася на 9% за рік

Фактичний показник питомого скорочення викидів від масових вибухів був на 2% меншим від запланованого

У Кривому Розі за 2023 рік зменшилося забруднення повітря
У Кривому Розі за 2023 рік зменшилося забруднення повітря

Максимальні разові концентрації пилу перевищили допустимі норми у 4,8 рази