Greenpeace забила на сполох через ризик екологічної катастрофи в Ємені openDemocracy

Greenpeace забила на сполох через ризик екологічної катастрофи в Ємені

Зоряна Бердник

Це лише питання часу, наголосив представник Greenpeace

Неурядова природоохоронна організація Greenpeace закликала ООН негайно вжити заходів для запобігання ймовірній екологічній катастрофі біля берегів Ємену.

Йдеться про долю кинутого танкера FSO Safer з 1,1 млн барелів (140 тис. тонн) нафти. Його відшвартували у водах держави, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Питання не в якщо, питання в тому, коли. Ошвартований за 6 км від узбережжя, танкер іржавіє і може розколотися або вибухнути будь-якої миті, що може спричинити розлив нафти, і це ляже черговим тягарем на країну, розорену шістьма роками конфлікту", — заявив представник Greenpeace Ахмед ель-Друбі.

В екологічній організації занепокоєні тим, що на судні не стежили не тільки за ступенем корозії, а й за відведенням вибухонебезпечних газів.

Зі свого боку, виконавча директорка Greenpeace International Дженніфер Морґан заявила, що ООН повинна негайно втрутитися в ситуацію, щоб уникнути найбільшої екологічної катастрофи в регіоні.

"Усі рішення доступні, компетенція й технології, які можуть допомогти розв'язати питання, також є", — наголосила Морґан.

Зазначимо, що судну FSO Safer 45 років. З 2015 року його кинуто неподалік від західного порту Ємену Ходейда, тож воно не обслуговується протягом шести років. Нині на його борту міститься 1,1 мільйона барелів сирої нафти.

Раніше ЕкоПолітика розповідала, що Шрі-Ланка опинилася на порозі екологічної катастрофи через забруднення прибережної зони внаслідок пожежі, яка сталася 20 травня на контейнеровозі MV X-Press Pearl неподалік Коломбо.

Читайте також
Через 5 років у Каховському лісі можуть бродити олені й кабани, – еколог заповідника "Хортиця" 
Через 5 років у Каховському лісі можуть бродити олені й кабани, – еколог заповідника "Хортиця" 

Природа на місці техногенної катастрофи продовжує відновлюватися

Річниця підриву Каховської ГЕС: екологічні наслідки підриву та як вона виглядає зараз
Річниця підриву Каховської ГЕС: екологічні наслідки підриву та як вона виглядає зараз

Як Україна оговтується після найбільшої штучної катастрофи ХХІ століття

Британські вчені оцінили еконаслідки підриву Каховської ГЕС
Британські вчені оцінили еконаслідки підриву Каховської ГЕС

Дослідники виявили понад 1000 потенційних джерел забруднення на затоплених територіях