Міндовкілля створить Національний реєстр викидів і перенесення забруднювачів Shutterstock

Міндовкілля створить Національний реєстр викидів і перенесення забруднювачів

Олена Яценьо

Його буде розроблено на базі ЕкоСистеми

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів разом із громадськістю розпочало процес створення Національного реєстру викидів і перенесення забруднювачів.

Про це повідомила пресслужба Міндовкілля у фейсбуці.

"Створення такого реєстру передбачено Протоколом про реєстри викидів і перенесення забруднювачів. Цей Протокол до Орхуської конвенції Україна ратифікувала ще 2016 року", – йдеться в повідомленні.

Оскільки кожна держава – учасниця має забезпечити участь громадськості в розробленні її національного реєстру, то міністр захисту довкілля Роман Абрамовський провів першу робочу зустріч із представниками громадськості щодо створення українського реєстру.

"Міндовкілля підготувало й оприлюднило законопроєкт "Про Національний реєстр викидів і перенесення забруднювачів". Його основна ідея – створити якісні рамки обміну інформацією. Щоб у фіналі отримати максимально збалансований документ, ми продовжили терміни обговорення. Тож чекаємо на ваші пропозиції. Переконаний, реєстр має стати дієвим інструментом доступу кожного до інформації про стан довкілля, а також участі громадськості в ухваленні управлінських рішень", – зазначив Абрамовський.

Що дасть такий реєстр державі:

  • відстежувати викиди й перенесення забруднювачів у часі та просторі;
  • аналізувати зменшення викидів і встановлювати пріоритети у скороченні та ліквідації потенційно шкідливих викидів;
  • ухвалювати ефективні рішення з питань запобігання та зменшення промислового забруднення.

Міністр закликав усіх стейкхолдерів долучитися до роботи та надати своє бачення щодо функціонала реєстру, кількості та видів даних, які він має показувати, параметрів пошукової системи тощо.

Пропозиції протягом тижня чекають на електронну адресу rvpz@mepr.gov.ua.

Зазначимо, що реєстр викидів і перенесення забруднювачів буде створено на базі ЕкоСистеми.

"Впроваджуючи ЕкоСистему, ми прагнули створити комфортне онлайн-середовище співіснування трьох стейкхолдерів – громадськості, бізнесу та влади. Ми хочемо, щоб ЕкоСистема стала єдиною точкою введення інформації, отримання адміністративних послуг та оприлюднення відкритих даних. Сьогодні на вебпорталі онлайн доступні 7 адміністративних послуг. Відкрито 44 реєстри, до кінця року їх буде вже понад 80. Загалом підрахували, що для громадян та активістів необхідно відкрити не менш як 172 реєстрів", – додав заступник міністра (CDTO) Руслан Стрілець.

Як писала ЕкоПолітика раніше, на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів опублікували для громадського обговорення текст законопроєкту "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювальних речовин" (РВПЗ).

Читайте також
Екоактивісти хочуть відправити міністерку Гринчук у відставку: вже створили петицію
Екоактивісти хочуть відправити міністерку Гринчук у відставку: вже створили петицію

Тиждень тому звільнення посадовиці вимагали на своєму пікеті під міністерством активісти ГО "Мархалівка. Підтримка”

Еколог викрив подвійні стандарти Міндовкілля у боротьбі зі зміною клімату
Еколог викрив подвійні стандарти Міндовкілля у боротьбі зі зміною клімату

Красиві гасла та плани боротьби України зі зміною клімату звучать від профільного міністерства на міжнародній арені, але робочі рішення кардинально від них відрізняються

Захист заповідників доручили посадовцю без профільної освіти: що про нього відомо
Захист заповідників доручили посадовцю без профільної освіти: що про нього відомо

До цього він керував Закарпатським обласним центром зайнятості