Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів створило робочу групу, яка проведе первинну оцінку стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) у напрямку захисту довкілля.
Це допоможе визначити, на якому етапі наразі знаходиться Україна в імплементації європейського природоохоронного законодавства, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
В повідомленні пояснили, що селф-скринінг також допоможе:
- окреслити напрями, де потрібно посилити та пришвидшити зусилля;
- сформувати нові точки відліку руху.
Зазначається, що робоча група постатейно проаналізує 1637 акти. Така робота є частиною масштабного селф-скринінгу всього національного законодавства, який анонсувала віцепрем’єр-міністрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
“Це той базис, який необхідний для якісної підготовки України до переговорного процесу. Адже Україна налаштована вже цьогоріч розпочати переговори про членство в ЄС, а за два роки – бути максимально підготовленою до входження до Євросоюзу”, – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
В повідомленні пояснили, що до початку селф-скринінгу Україна переважно рухалася шляхом виконання лише зобов'язань за Угодою про Асоціацію з ЄС. Однак право ЄС значно ширше, ніж ті норми, імплементація яких передбачена Угодою про Асоціацію.
Зазначається, що набуття Україною статусу кандидата у члени до ЄС вимагає більш глибокого аналізу та імплементації європейських норм, а саме всього чинного європейського правового поля.
Стрілець підкреслив, що законодавство ЄС досить динамічне. За останні 8 років, з моменту підписання Угоди, в ЄС ухвалили низку нових важливих для довкіллєвої сфери документів та Директив. Вони не відображені в Угоді, але їх також потрібно імплементувати.
“Від цього залежить, як оцінить нас Європейська комісія та чи дійсно Україна зможе стати повноцінним членом Європейської родини. Це абсолютно правильний і логічний підхід. Бо Україна повинна мати такі ж сучасні європейські підходи до захисту довкілля. І ми маємо їх імплементувати не вибірково, а в повному обсязі”, – додав він.
В повідомленні наголосили, що наприкінці лютого 2023 року Кабінет міністрів запустив селф-скрінинг адаптації законодавства України до права ЄС. В рамках якого всі інституції до 30 червня 2023 року повинні провести первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС та до 30 серпня – подати відповідний звіт і пропозиції щодо приведення секторального законодавства у відповідність з правом ЄС.
Нагадаємо, в аналітичному звіті Єврокомісії щодо спроможності України виконувати умови членства в ЄС в кластері охорони довкілля країна отримала найнижчий бал – 1 з можливих 5.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна виконала 77% євроінтеграційних забовʼязань у напрямку навколишнього природного середовища.