Міндовкілля невиправдано просуває амбіції зі скорочення викидів CO2, – Бобицький shutterstock

Міндовкілля невиправдано просуває амбіції зі скорочення викидів CO2, – Бобицький

Зоряна Бердник

Уряд планує виділити на "зелений" перехід тільки 5% коштів від необхідних, тож основний тягар ляже на плечі українського бізнесу

За сценарієм Другого національно визначеного внеску України (НВВ2) в межах Паризької кліматичної угоди, до 2030 року Україна має зменшити викиди CO2 до 28% порівняно з 1990 роком. Утім, такі амбіції Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України являють собою невиправданий тягар для української економіки.

З огляду на деіндустріалізацію за роки незалежності, Україна сьогодні випереджає частину країн ЄС у зменшенні викидів СО2, переконаний керівник брюссельського офісу Української асоціації бізнесу та торгівлі (UBTA) Назар Бобицький. Про це він заявив на круглому столі, присвяченому викликам і ризикам НВВ2 для держави і бізнесу, повідомляє пресслужба UBTA.

Бобицький зазначив, що, за даними Міндовкілля, потреба в інвестиціях для "зеленого" переходу України становить 245 млрд євро до 2030 року. Тим часом уряд планує виділити на ці процеси тільки 5% коштів від необхідних, тож основний тягар ляже на плечі українського бізнесу.

Як вважають в UBTA, така невідповідність свідчить про необдуманий "радикалізм" профільного відомства.

"Реалістичний НВВ2 вимагає якісного обґрунтування економічних розрахунків, а саме чіткого пояснення, з яких джерел приватний сектор повинен брати кошти на виконання амбітних планів Мінекології. Кабінет міністрів повинен застосувати тверезий і зважений підхід, залучивши до доопрацювання НВВ2 інші відомства, а також бізнес. В іншому разі українські виробники повинні вимагати перегляду параметрів НВВ2", – сказано в повідомленні UBTA.

На невідповідність кліматичних амбіцій держави щодо стратегії економічного розвитку звернув увагу й проєктний менеджер Центру економічного відновлення Володимир Бужан. Він наголосив, що Міндовкілля презентувало модельні сценарії НВВ2 раніше, ніж Стратегію економічного розвитку 2030.

Нагадаємо, що 1 квітня Міністерство довкілля та природних ресурсів винесло на громадські обговорення проєкт НВВ2. ЕкоПолітика проаналізувала документ та основні цілі виконання кліматичного плану України.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan