Міндовкілля готує новий законопроєкт про промзабруднення shutterstock

Міндовкілля готує новий законопроєкт про промзабруднення

Катерина Бєлоусова

Реформа промислового забруднення стане фактично "зеленим" відновленням після війни

Команда Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів спільно з українськими та міжнародними експертами готує альтернативний законопроєкт щодо запобігання промисловому забрудненню.

Документ, серед іншого, має сприяти екомодернізації великих промислових забруднювачів, повідомляє Міндовкілля у Facebook.

В пресслужбі підкреслили, що альтернативний законопроєкт має також:

  • запровадити системний та послідовний підхід до реформування дозвільної системи у сфері запобігання та зменшення промислового забруднення;
  • підвищити ефективність координації дій між усіма стейкхолдерами, тобто зацікавленими сторонами.

Зазначається, що наразі існує 3 "довоєнні" законопроєкти у сфері запобігання промисловому забрудненню, які нещодавно розглядали нардепи на засіданні Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування:

  • № 6004 "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення";
  • № 6004-1 "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності";
  • № 6004-2 "Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля".

В повідомленні наголосили, що ці документи мали б запустити одну з наймасштабніших та найактуальніших реформ в довкіллєвій сфері. А саме запустити екомодернізацію промисловості та імплементувати положення Директиви 2010/75/ЄС, впровадити найкращі доступні технології та методи управління, що є однією з умов повноцінного членства України у Євросоюзі.

Автори підкреслили, що через повномасштабну війну велика кількість інфраструктурних об’єктів повністю зруйнована, а отже рівень промислового забруднення скоротився. 

За даними Київської школи економіки, без повної інформації щодо підприємств на тимчасово окупованих територіях, наразі пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств, з яких 64 — це великі та середні підприємства. 

“Є розуміння, що промисловість відбудовуватиметься наново й логічно це робити вже з урахуванням сучасних "зелених" технологій. Тому й актуальність реформи промислового забруднення, а фактично “зеленого” відновлення залишається”, – наголосили в повідомленні.

Зазначається, що над впровадженням реформи зменшення та контролю промислового забруднення працювали як українські, так і міжнародні експерти, зокрема Німеччини, Чехії, Латвії. Документ мають представити на розгляд комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування на найближчому засіданні.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оприлюднило перші довідкові документи з Найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs щодо виробництва чавуну і сталі, цементу, вапна і оксиду магнію, а також про енергоефективність.

Читайте також
Закон про промзабруднення посилив тиск на промисловість у воєнний час, -  Fastmarkets
Закон про промзабруднення посилив тиск на промисловість у воєнний час, -  Fastmarkets

Це стосується як часової, так і економічної компоненти екомодернізації

Президент підписав закон №11355 про промислове забруднення
Президент підписав закон №11355 про промислове забруднення

Стейкхолдери поцікавилися, чи означає це, що після цього підприємства перебудуються самі, як за помахом чарівної палички

Експерти вказали владі на нові “підводні камені” при впровадженні НДТМ
Експерти вказали владі на нові “підводні камені” при впровадженні НДТМ

Вони можуть поставити хрест на реалізації євроінтеграційного закону №11355

Чи здатне Міндовкілля реалізувати євроінтеграційну реформу промзабруднення
Чи здатне Міндовкілля реалізувати євроінтеграційну реформу промзабруднення

Експерти впевнені, що без підзаконної нормативно-правової бази та фахівців, які зможуть забезпечити реалізацію реформи, закон про промислове забруднення – мертвонароджене пташеня