Міндовкілля опублікувало перші оновлені НДТМ на декілька видів продукції shutterstock

Міндовкілля опублікувало перші оновлені НДТМ на декілька видів продукції

Катерина Бєлоусова

Згодом відбудеться обговорення впровадження цих документів з представниками громадськості та бізнесу

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оприлюднило перші довідкові документи з Найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs щодо виробництва чавуну і сталі, цементу, вапна і оксиду магнію, а також про енергоефективність.

Документи допоможуть в екомодернізації української промисловості, зменшити промислове забруднення та дозволять національним товаровиробникам вийти на ринки Європи, повідомляє пресслужба Міндовкілля.

В повідомленні зазначили, що одним із зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС є імплементація Директиви 2010/75/ЄС Європарламенту та Ради “Про промислові викиди” (інтегроване запобігання та контроль забруднення). Висновки НДТМ ухвалені рішеннями Єврокомісії та є основою для встановлення гранично-допустимих викидів та видачі дозволів для установок, які охоплюються Додатком I Директиви Про промислові викиди.

В пресслужбі підкреслили, що війна завдала промисловості України колосальних руйнувань. Для її відновлення знадобляться значні ресурси, які бізнесу самотужки буде складно віднайти. 

“Реформа у сфері запобігання промисловому забрудненню не лише сприятиме зменшенню негативного впливу на довкілля, але й дасть можливість відновити та відбудувати об'єкти за сучасними європейськими стандартами та залучити для цього інвестиції міжнародних партнерів”, – наголосили в повідомленні.

На сайті Міндовкілля наразі опубліковані такі Довідкові референтні документи з найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs:

  • Виробництво чавуну і сталі/ Iron and Steel Production (IS);
  • Виробництво цементу, вапна і оксиду магнію/Production of Cement, Lime and Magnesium Oxide (CLM);
  • Енергоефективність/Energy Efficiency (ENE).

Зазначається, що відбудеться обговорення впровадження цих документів з представниками промисловості, громадськості, наукової спільноти, органів влади та інших стейкхолдерів. Про дату та місце обговорення Міндовкілля повідомить додатково.

Нагадаємо, Верховна Рада у липні 2021 року втретє провалила голосування за законопроєкт №4167, що передбачає встановлення системи контролю промислового забруднення в рамках проєкту "Найкращих доступних технологій та методів управління для України".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна за червень-серпень підвищила рівень виконання євроінтеграційних зобов'язань у довкіллєвій сфері до близько 63% з 61%, а за 2 роки цей показник зможе сягнути 75%.

Читайте також
Міндовкілля фіналізувало підготовку НДТМ для трьох видів продукції
Міндовкілля фіналізувало підготовку НДТМ для трьох видів продукції

Це вже третій європейський довідковий документ НДТМ, для якого адаптували переклад та термінологію

Міндовкілля опублікувало нові НДТМ на декілька видів діяльності
Міндовкілля опублікувало нові НДТМ на декілька видів діяльності

Громадськість закликали ознайомитись з документами та долучитись до обговорення

Україна долучилася до міжнародного процесу зі зменшення промислових викидів
Україна долучилася до міжнародного процесу зі зменшення промислових викидів

Це допоможе Україні вибудувати якісну національну політику у сфері запобігання та контролю промислового забруднення

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт “Про промислове забруднення”
Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт “Про промислове забруднення”

В документі не враховані зауваження громадськості