"Метінвест" витратив на екологію у 2020 році $450 млн GMK Center

"Метінвест" витратив на екологію у 2020 році $450 млн

Олена Яценьо

Група також працюватиме над розширенням публічного розкриття повних даних про викиди парникових газів

Група "Метінвест" у 2020 році вклала в екологічні заходи $450 млн, що на 17% більше, ніж у 2019-му.

Про це йдеться в річному звіті, який опубліковано на сайті групи, передає GMK Center. За рік капітальні витрати групи на екологію зросли на 32% — до $205 млн.

Як повідомляється, "Метінвест" завершив один із найбільших екологічних проєктів в історії України — масштабну модернізацію системи газоочищення на аглофабриці ММК ім. Ілліча.

Після закінчення всіх робіт із подальшої модернізації скорочення викидів пилу від підприємства у 2021 році очікується до 90%, діоксиду сірки — до 46%.

Водночас меткомбінат "Азовсталь", що входить до групи, продовжив модернізацію систем газоочищення для кисневих печей № 1 і № 2. Оновлене обладнання має знизити обсяг твердих частинок у викидах на 70% і кількість вторинних викидів на 90% в цеху основної кисневої печі. Запуск модернізованої системи заплановано у 2022 році.

Також на Північному ГЗК триває реконструкція газоочисних агрегатів випалювальної машини, завдяки якій викиди пилу скоротяться на 40%. Завершити роботи запланували у 2022 році.

"У 2021 році "Метінвест" зосередить увагу на ключових елементах свого екологічного порядку денного, зокрема на скороченні викидів в атмосферу, поліпшенні управління водними ресурсами та мінімізації кількості відходів, що утворюються, а також на таких проблемах стійкості, як біорізноманіття. Група також буде працювати над розширенням публічного розкриття повних даних про викиди парникових газів", — вказано у звіті.

Довідка. ТОВ "Метінвест Холдинг" — керівна компанія групи "Метінвест". Основними акціонерами "Метінвесту" є група "СКМ" (71,24%) і "Смарт-холдинг" (23,76%), які спільно керують компанією.

За підсумками 2020 року компанія заявила про 8 млрд грн вкладень в екологію Кривого Рогу. Група раніше повідомила, що вкладення в екологічні проєкти Маріуполя за 9 років становили 15,3 млрд грн.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, група "Метінвест" поліпшила свій рейтинг у галузі екології, соціальної політики та корпоративного управління (ESG).

Читайте також
Меткомбінат «Азовсталь» у Маріуполі вкладе ще 28 млн грн в екомодернізацію
Меткомбінат «Азовсталь» у Маріуполі вкладе ще 28 млн грн в екомодернізацію

Оновлене обладнання допоможе поліпшити екологічну ситуацію в місті

"Метінвест" хоче використовувати водень для скорочення викидів СО2
"Метінвест" хоче використовувати водень для скорочення викидів СО2

Нині для пілотного проєкту вибирають майданчик у Запоріжжі та Маріуполі

Маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів
Маріупольський меткомбінат "Азовсталь" встановить потужні фільтри для зменшення викидів

Нові фільтри потрібні для уловлювання вугільного пилу, який є вибухонебезпечним

"Метінвест" виділить на екологію півмільярда доларів за 5 років
"Метінвест" виділить на екологію півмільярда доларів за 5 років

За останнє десятиліття компанія витратила на модернізацію 10 мільярдів доларів, удвічі скоротивши шкідливі викиди своїх підприємств