"Метінвест" витратить $150 млн, щоб боротися з джерелами шкідливих викидів у 2021-му Метінвест

"Метінвест" витратить $150 млн, щоб боротися з джерелами шкідливих викидів у 2021-му

Катерина Бєлоусова

Компанія розробляє стратегію декарбонізації та реконструює системи очищення газу неорганізованих викидів

Група компаній "Метінвест", яка працює у гірничо-металургійній галузі, за підсумками 2021 року збирається інвестувати в екологічні проекти $150 млн.

Про це сказав генеральний директор компанії Юрій Риженков в інтерв'ю KPMG.

За його словами, "Метінвест" розпочав проект з реконструкції системи газоочищення неорганізованих викидів конвертерів комбінату "Азовсталь".

“Його вартість становить понад $160 млн. Група має стратегію, як усунути джерела шкідливих викидів. Вона узгоджена з містами та Міністерством екології, і ми маємо намір рухатися у цьому напрямку. Це передбачає інвестиції на рівні $150-200 млн на рік у виключно екологічні проекти", – сказав Риженков.

Також він повідомив, що компанія розробляє стратегію щодо декарбонізації. Її можуть затвердити на початку 2022 року, після чого представлять на громадському обговоренні.

"Її суть – перехід до методів прямого відновлення заліза, тобто уникнення доменних печей та аглофабрик, перехід на електрометалургійний спосіб сталеплавильного виробництва", – пояснив Риженков.

За його словами, електрометалургія в Україні переважно ґрунтується на металобрухті, якого не вистачає (і не вистачатиме) ні в Україні, ні в ЄС.

“Залізну руду хочемо доводити до заліза прямого відновлення. Йдеться про окатиш із вмістом заліза понад 90%, який використовуватиметься для отримання нової чистої сталі”, – додав глава компанії.

Поєднуючи цю технологію з ВДЕ, які можна розвивати на сході України, на узбережжі Азовського та Чорного морів, за словами Риженкова, можна створити вуглецево-нейтральну металургію в Україні.

“Ми вже зробили перші кроки цим шляхом: минулого року компанія отримала перші високоякісні котуни на Центральному ГЗК – котуни DRI-класу. На черзі – Північний ГЗК. Першу сталь із низьким вуглецевим слідом ми плануємо отримати у 2029-2030 роках", – підсумував Риженков.

Нагадаємо, меткомбінат "Азовсталь" у Маріуполі вкладе ще 28 млн грн в екомодернізацію

Читайте також
В Донецьку розпиляли могильник на металобрухт, а радіоактивні відходи залишили просто неба
В Донецьку розпиляли могильник на металобрухт, а радіоактивні відходи залишили просто неба

Могильник небезпечних відходів знаходиться за 30 км від водосховища

Поблизу фронту чоловік вирощує дике поле. Фото
Поблизу фронту чоловік вирощує дике поле. Фото

Як відновити українські степи

У Маріуполі відправили на утилізацію понад 300 тонн опалого листя. Фото
У Маріуполі відправили на утилізацію понад 300 тонн опалого листя. Фото

Щоденно комунальники вивозять близько 20 тонн