Мексиканський інженер та підприємець Едуардо Саагун налагодив процес переробки пластикових відходів у паливо для автомобілів.
Цю ідею він почав розвивати у 2016 році, коли у його країні зросли ціни на автомобільне паливо, йдеться у публікації BuildingTech.
Спочатку його метою було досягти стандартів якості, які потрібні в Мексиці, щоб продавати це паливо споживачам.
Підприємець почав використовувати пластмаси, які більше не підходять для вторинної переробки, оскільки містять певні типи хімікатів, які перешкоджають процесу.
Після кількох років досліджень і випробувань прототипів Едуардо вдалося створити метод, який перетворює пластикові відходи на паливо гарної якості, чи то дизельне паливо, чи бензин.
"Паливо має акредитацію CREM, це означає, що його якість досить хороша", – йдеться у публікації.
Спочатку мексиканські автомобілісти до новинки ставилися скептично, оскільки побоювалися, що вони можуть пошкодити їхні автомобілі. Однак після тривалого процесу поширення, навчання та кількох досліджень, які підтвердили, що палива від Едуардо такої ж якості, як і звичайне, люди почали обирати цю альтернативу.
Для виробництва одного літра палива потрібний один кілограм пластику. Наразі ця ідея реалізується по всій Мексиці.
"У нас вже є кілька заводів. Ми уклали договори з компаніями, які використовують наше паливо щодня, і це дало нам непогані результати. Ми плануємо побудувати в Халіско завод із продуктивністю 10 тисяч літрів палива на день", – зазначив Едуардо Саагун.
На думку Едуардо, його паливо можна використовувати в будь-яких легкових та вантажних автомобілях, автобусах та навіть спорткарах.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у США з тирси створили біопластик, який розкладається за три місяці.