Близько половини (45%) автозаправних станцій (АЗС), які перевірила Державна екологічна інспекція (ДЕІ), не мають дозвільних документів на забруднювальні викиди або висновку з оцінки впливу на довкілля.
Такими даними результатів позапланових заходів контролю поділився на своїй сторінці у фейсбуці голова ДЕІ Андрій Мальований. За його словами, екоінспекція здійснює перевірки на АЗС за дорученням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Посадовець додав, що на близько 40% підприємств, які здійснюють торгівлю паливом, виявлено порушення у сфері поводження з відходами, а ще на 20% — порушення в частині водокористування.
Усього в результаті 828 перевірок складено 932 протоколи про порушення природоохоронного законодавства. 13 матеріалів за фактами, що містять ознаки кримінальних злочинів, передано до правоохоронних органів.
"Неякісне пальне і продаж контрафакту — далеко не найбільш руйнівні порушення, які допускають на автозаправних станціях. Велика кількість таких підприємств ігнорує вимоги законодавства у сфері захисту довкілля. Як наслідок — ґрунти та вода забруднюються нафтопродуктами, якість повітря погіршується через наднормативні викиди", — зазначив Мальований.
За словами очільника Держекоінспекції, штрафи за такі порушення залишаються дуже низькими та є абсолютно недієвим важелем впливу на підприємства та їх подальшу екологізацію.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Одесі посадовець екоінспекції та засновник громадської організації "погоріли" на хабарі.
Виконувач обов'язків начальника управління Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу й засновник ГО вимагали й отримали від керівника АЗС 5 000 доларів. За це вони нібито обіцяли не накладати штрафу за порушення, які виявили в його діяльності.