Львівське сміття знову опинилося на Житомирщині. Фото facebook.com/deiukr

Львівське сміття знову опинилося на Житомирщині. Фото

Олекса Франко

Місцеві жителі мають намір встановити цілодобове чергування

Жителі села Будичани Чуднівської громади в Житомирській області виявили незаконне звалище у своєму населеному пункті. До нього звозили сміття з Львівської області.

Про це 22 березня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції у Facebook.

Після дзвінка на "гарячу лінію" інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу виїхали на місце та підтвердили факт незаконного розміщення відходів.

Серед вивезених відходів виявлено: квитанції з міста Львів, а також медичні маски, халати, рукавички тощо.

Директора підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на 1 700 грн.

"Також на місці правопорушення спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції проведено відбір трьох проб ґрунтів на площі понад 900 м2. Згодом буде проведено розрахунок розмірів шкоди, заподіяної довкіллю", – додають у повідомленні.

На місце події викликали працівників поліції, які встановлюють обставини.

За словами жителів села Будичани, вони мають наміри встановити цілодобове чергування задля недопущення таємного й самовільного завезення відходів.

Напередодні селяни блокували рух на трасі "Київ – Ковель", вимагаючи припинити везти сміття зі Львова на полігон побутових відходів, розміщений поблизу їхнього села.

За їхніми словами, львівське сміття на сміттєзвалище завозять несанкціоновано, і це триває вже понад три роки.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом неконтрольованого завезення сміття, але днями люди знову перепинили нові фури з відходами.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у січні у Львівській області стався новий сміттєвий скандал – цілих 60 тонн побутових відходів викинули в озеро між селами Острів та Борятин.