Станція з компостування органіки у Львові, що запрацювала торік, зібрала за 2020 рік на переробку 2 539 тонн органіки.
Досвід львівського проєкту з роздільного збору харчових відходів навів у Facebook-групі підприємець і блогер Андрій Сокол-Черніловський.
Зокрема, 2106 тонн із загальної кількості становлять садові відходи, 433 – харчові. Жителі Львова сортували сміття, а органічні відходи викидали у спеціальні коричневі контейнери або ж привозили самостійно на компостувальну станцію.
З цього блогер виснував, що такі станції вигідно мати в місті: "По-перше, це суттєво зменшить обсяг складованих на полігоні відходів. По-друге, на продаж готового компосту можна заробити, продаючи його для організації міських газонів, квітників. І навіть для вирощування продуктів".
Якщо у вас виникли запитання, пише він, можна звернутися через чат Solid Waste Consult "Ukraine - Bavaria" у Facebook.
Як зазначають в ЛКП "Зелене місто", у спеціальні коричневі баки можна викидати такі відходи:
- залишки сирих овочів і фруктів;
- шкаралупу сирих яєць;
- заварку від чаю;
- скошену траву;
- зів'ялі квіти;
- опале листя.
Водночас у контейнер НЕ можна викидати:
- пакети для сміття, кульки, тетрапак тощо;
- тверді побутові відходи.
Довідка. Станція з компостування органіки, що розташована у Львові на вул. Пластовій, 13, повноцінно запрацювала у 2020 році. Витрати на неї становили 28,6 млн грн. Це перша в Україні станція компостування органічних відходів.
Напередодні ЕкоПолітика писала, що у групі "Промисловість переробки відходів – Україна" у Facebook опублікували покрокову інструкцію того, як впровадити роздільний збір відходів у приватному секторі громади.