Засновниця громадської організації "Україна без сміття" Євгенія Аратовська розповіла, чого досяг проєкт за шість років свого існування.
Про екорішення, які запровадила УБС, вона написала на своїй сторінці у фейсбуці.
Одним із таких є створення у 2020 році на сортувальній станції ресайкл-майстерні. Там команда УБМ експериментує з переробленням пластикових кришечок і ємностей із полістиролу.
Попередньо відсортовану за кольором вторсировину подрібнюють у шредері, а отриману пластикову стружку запікають у спеціальному термостолі. У результаті виходять пластикові плити різного забарвлення й товщини, які можна використовувати як матеріал для створення лавок, велосипедних парковок чи сувенірів.
Зокрема, такі еколавки з перероблених пластикових кришечок за посередництво організації встановили в кількох місцях Києва.
"Ось подивіться, це лавочка. Перша лавочка, красива й мінімалістична, яка зроблена командою УБС. З дошками з перероблених кришечок. Жодне дерево не постраждало, у роботу пішли чисті відходи пластику", — підписала Аратовська фото такої лавки.
За її словами, на обладнання для майстерні з ресайклінгу почали грошовий збір ще 2018 року. "Ми накраудфандили гроші на екструдер і нафандрейзили на термостіл", — додала вона.
Згодом Євген Хлебніков, яким керує майстернею "Дорогоцінний пластик" в Одесі, зробив і поставив київському проєкту обладнання в майстерню, яку орендували поруч зі станцією.
Сьогодні на майстерні роблять плити з поліпропілену, РР, поліетилену, HDPE, полістиролу, PS, і навіть із чемоданів (полікарбонат, PC).
"Це красиві матеріали, які мають певну естетику. Минуло три роки із часів збору коштів до першої якісної реалізації", — поділилася Аратовська.
Станом на сьогодні майстерня ще не готова, але перші кроки вже зроблено, додала засновниця УБС.
Раніше ЕкоПолітика писала, що громадська організація "Україна без сміття" відкриє на ВДНГ в Києві нову сортувальну станцію.
Нагадаємо, що в ботанічному саду Києва встановили альтанку із вторсировини, яку обладнали сонячними батареями.