Екоактивісти з організації з охорони навколишнього середовища “Екодія” заявили, що зведення мосту через Керченську протоку поставило під загрозу екосистеми Криму та Азовське море.
Цей проєкт вже знищив природу на острові Тузла у Керченській протоці, повідомляє “Екодія” у Facebook.
Вони зазначили, що війна шкодить довкіллю не лише безпосередньо через бойові дії та руйнування, а й на етапах підготовки і логістики.
За їхніми словами кримський міст може:
- зруйнувати екологічний баланс в Азовському морі;
- нашкодити сезонній міграції риб і китоподібних;
- порушити гідрологічні процеси.
“Це навіть може перетворити Азовське море на лиман чи затоку”, – наголосили екоактивісти.
Вони також додали, що будівництво траси від Керчі до Севастополя та видобуток матеріалів для цього знищили численні історичні та природні території, зокрема унікальну Бакальську косу.
Нагадаємо, що Азовське море — це найбільш мілководне море у світі, яке є внутрішнім для України та росії і сполучається з Чорним морем через Керченську протоку. Узбережжя та акваторія Азовського моря входить до складу кількох національних парків, зокрема Приазовського та Азово-Сиваського на території України. Азовські коси, зокрема, Обіточна, Крива, Білосарайська, Бірючий острів є місцями гніздування та відпочинку під час міграцій сотень видів пернатих і належать до болотно-водних угідь міжнародного значення згідно з Рамсарською конвенцією. Акваторія Азовського моря — це природне місце для понад 100 видів риб і ссавців, зокрема червонокнижної тригли жовтої, перший випадок смерті якої в Запорізькій області був зафіксований влітку 2022 через російське вторгнення.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, науковці національного природного парку "Тузлівські лимани", що на Одещині, підрахували, що за період повномасштабної війни у Чорному морі загинуло щонайменше 5 000 дельфінів.