Науковці назвали кількість загиблих від війни дельфінів в Україні. Фото facebook.com/rusevivan

Науковці назвали кількість загиблих від війни дельфінів в Україні. Фото

Катерина Бєлоусова

Фактичні дані по загиблим чорноморським дельфінам дуже занижені

Науковці національного природного парку "Тузлівські лимани", що на Одещині, підрахували, що за період повномасштабної війни у Чорному морі загинуло щонайменше 5 000 дельфінів.

Минулого тижня на узбережжя нацпарку море винесло дельфінів азовку і білобочку, та ще одного білобочку на одеський пляж, повідомляє біолог НПП "Тузлівські лимани" Іван Русєв у Faacebook.

facebook.com/rusevivan facebook.com/rusevivan facebook.com/rusevivan

Він пояснив, що море викидує на берег не більше 5% від всіх загиблих тварин. Решта 95% іде на дно моря, що унеможливлює їх реєстрацію.

Вони не доступні для виявлення та підрахунку з берега, тому науковці вважають, що за часи війни вже загинуло, ймовірно, десятки тисяч дельфінів.

Окрім того, з’явившись на узбережжі, загиблий дельфін, може зникнути вже наступного дня. Хоча бувають і виключення, коли трупи можуть лежати довго. 

Русєв зазначив, що через ці фактори фактичні дані по загиблим чорноморським дельфінам дуже занижені, оскільки знайти і врахувати в загальну кількість всіх викинутих морем тварин, практично неможливо.

“Незважаючи на жахливі наслідки від рашистів для людей і для дельфінів, для дикої природи, все-таки природа відновиться”, – додав він.

Нагадаємо, на Одещині на узбережжя національного природного парку "Тузлівські лимани" викинуло ще двох дельфінів–азовок, які стали жертвами війни. Одного з них течія знову “забрала” на глибину моря, іншого – шакали.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, науковці вважають, що в Україні на відновлення популяції дельфінів після війни знадобиться до 50 років, за умови створення заповідних зон та відсутності браконьєрів.

Читайте також
Стало відомо, скільки дельфінів вбила війна, розв'язана Росією
Стало відомо, скільки дельфінів вбила війна, розв'язана Росією

Деякі з тварин мали опіки від вибухів бомб або мін

Жертвами війни Росії стало кілька тисяч дельфінів у Чорному морі. Фото 18+
Жертвами війни Росії стало кілька тисяч дельфінів у Чорному морі. Фото 18+

Упродовж останніх тижнів кількість жертв серед дельфінів у Чорному морі зросла

Уперше в Україні: акваторії морпортів моніторитимуть із космосу
Уперше в Україні: акваторії морпортів моніторитимуть із космосу

Для моніторингу до дронів і датчиків долучили супутники