Екокомітет ВРУ рекомендує прийняти зміни до закону про природно-заповідний фонд

Екокомітет ВРУ рекомендує прийняти зміни до закону про природно-заповідний фонд

Єлизавета Волкотруб

Передбачається заборона проїзду механічних транспортних засобів через природоохоронні території.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендував парламенту прийняти урядовий законопроєкт щодо внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України"( №11024).

Дозволений проїзд механічних транспортних засобів буде обмежений виключно дорогами загального користування, вулицями і дорогами населених пунктів, а також автомобільними дорогами на приватних територіях, про це повідомляє представник Кабінету міністрів Верховної Ради України Тарас Мельничук, у своєму Telegram-каналі.

Виключенням з цього правила є:

  • землекористувачі та землевласники, на земельних ділянках яких розташовані ці території та об’єкти;
  • відповідні посадові особи державних та місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних та інших органів та служб тощо.

Нагадаємо, що 19 лютого 2024 року кабінет схвалив законопроєкт №11024 "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України", який передбачає заборону джипінгу на природоохоронних територіях та сувору відповідальність за це.

Як відомо, джипінгом називають перегони, ралі тощо на важкопрохідній техніці (авто, багі, квадроцикли). Такі розваги завдають значної шкоди природі, адже автівки руйнують ландшафти та ґрунти, що сприяє ерозії. Джипінг порушує середовища існування тварин та рослин і особливо негативно впливає на рідкісні та вразливі види.

Наразі пряма заборона на проїзд існує тільки в зонах суворого заповідання, а проїзд автомобілів у господарських зонах та зонах стаціонарної рекреації дозволений. Це призводить до того, що заповідні зони регулярно перетворюються на гоночні траси.

Як раніше повідомляла Екополітика, Київська міська рада ухвалила заборону джипінгу, тобто катання на квадроциклах, авто, багі тощо, на території об’єктів природно-заповідного фонду.

Читайте також
На Житомирщині створили 6 нових заповідних об’єктів
На Житомирщині створили 6 нових заповідних об’єктів

Їхнє формування ініціювали екологи

На Черкащині майже цілком розорали заказник "Великосевастянівські яри"
На Черкащині майже цілком розорали заказник "Великосевастянівські яри"

Його створили у 2010 році для збереження та відтворення характерних для Правобережного степу природних комплексів

На Донеччині з'явився новий заказник “Хрестищенські Пагорби”
На Донеччині з'явився новий заказник “Хрестищенські Пагорби”

Ці території є дуже цінними в умовах техногенно розвинутої східної області