Коли у Львові вивозять органічні та пластикові відходи: графік facebook.com/ecopatrull

Коли у Львові вивозять органічні та пластикові відходи: графік

Людмила Гончаренко

Що треба робити, аби роздільний збір відходів здійснювався ефективно

Екологічна спільнота Zero Waste Lviv (ZWL) на своїй сторінці у "Фейсбук" публікує графік вивезення органіки та пластику з контейнерних майданчиків Львова, розроблений Департаментом з питань поводження з відходами

Додатково ZWL нагадує основні правила, яких слід дотримуватись, аби роздільний збір відходів не створював дискомфорту мешканцям і здійснювався ефективно. 

Загальні правила:

  • не залишайте на контейнерному майданчику будівельні та габаритні відходи (старі меблі, техніку тощо). Для них потрібно замовляти окрему послугу вивезення, або можна привозити самостійно на майданчик для збору габаритних відходів ЛКП "Львівспецкомунтранс" за адресою Жовківська, 18
  • якщо контейнер переповнено – повідомляйте на Гарячу лінію міста за номером телефону 1580. 

ПЛАСТИК

Можна кидати в контейнери пляшки з маркуванням 01 PET (одиничка в трикутнику, об'ємна точка на дні) та 02 HDPE (двійка в трикутнику, шов-лінія на дні).

Не можна кидати в контейнери інші вироби з маркуванням 01 PET (одноразовий посуд, лотки з-під яєць, контейнери з-під ягід), а також з маркуванням 06 PS (одноразовий посуд, лоточки, схожі на пінопласт). Цей пластик не переробляється.

Обов'язково стискайте пляшки. Стиснуті пляшки займають втричі менше місця в контейнері.

ОРГАНІКА

Можна кидати в контейнери фрукти, овочі, ягоди, залишки хліба, кондитерських виробів, круп та макарон, кави та чаю, а також садові відходи та зів'ялі квіти без стрічок та обгорток.

Не можна кидати в контейнери олії та тваринні жири, м'ясо, рибу та молочні продукти. В невеликих кількостях подрібнені сири, м'ясні та рибні вироби підлягають компостуванню, проте у спекотну погоду ці продукти можуть спричиняти неприємний запах

Обов'язково викидайте органічні відходи без пакетів. Контейнери для органіки мають подвійне дно для збору рідини, а поліетилен блокує стікання рідини вниз, і вона витікає назовні через отвори для провітрювання.

Нагадаємо, нещодавно ЕкоПолітика писала про те, що протягом вересня жителі міста Львова, Винників, селищ Брюховичі та Рудно зможуть безкоштовно здати на утилізацію відпрацьовані лампи, батарейки та ртутні термометри.

Читайте також