Кияни зможуть обміняти використані бляшанки і пляшки з-під напоїв на екологічні

Кияни зможуть обміняти використані бляшанки і пляшки з-під напоїв на екологічні

Олена Яценьо

Кількість екопляшок для води обмежена

Жителі Києва зможуть обміняти алюмінієві бляшанки та пластикові пляшки з-під напоїв на стильну багаторазову екопляшку для води.

Здійснити такий обмін можна буде в середу, 6 жовтня, у межах акції "Планетко, не стресуй!", йдеться на сайті проєкту.

Щоб отримати багаторазову пляшку для води, треба принести один пакет на 120 літрів, наповнений стиснутими пластиковими пляшками або алюмінієвими бляшанками з-під напоїв.

Пункт обміну працюватиме з 15:00 до 18:00. Ініціатори проєкту наголосили, що кількість пляшок для води обмежена.

Водночас упродовж 5-6 жовтня в межах екоініціативи команда "Магне-В6®" за підтримки "Україна без сміття" проведуть кампанію зі збору та сортування сміття у столичному Малому Святошинському лісі.

Окрім того, організатори запустили онлайн-гру "Сортуй стрес", покликану звернути увагу на питання високого рівня стресу в сучасному суспільстві та екологічні проблеми, що стосуються кожного. Гра поєднує проблеми персональних психічних потрясінь зі "стресом", який переживає планета через забруднення навколишнього середовища.

Гравці зможуть "посортувати" різні фактори стресу та отримати поради щодо їх мінімізації. У грі відсортувати власний стрес можна до одного з трьох кошиків: стрес удома, у місті й на роботі. Винагородою стануть дієві поради з мінімізації напруги та перенавантаження.

"Вплив таких активностей на зниження рівня стресу має і наукове підтвердження. Прибирання та сортування (навіть в ігровому форматі) дає можливість змінити фокус уваги, компенсувати психологічні зусилля фізичними й отримати задоволення від результату. Для прикладу, сортування сміття може сприяти і сортуванню "сміттєвих" думок, вивільняючи психологічні ресурси", — зазначив психолог-практик Денис Лавриненко.

"Турбуючись про довкілля, ми турбуємося і про себе, тому це хороший “антистресовий колообіг”. Відповідальне споживання та сортування не тільки допомагають долати, а й запобігають стресу. Чудово, що формати таких екоакцій стають усе цікавішими й інтерактивнішими", — сказала комунікаційна менеджерка ГО "Україна без сміття" Анна Яблучна.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, громадська організація "Україна без сміття" спільно з компанією Pernod Ricard Ukraine розробили безплатну онлайн-гру "Trash Hunter", яка вчить сортувати сміття.

Читайте також
Екоактивісти збирають вторсировину, щоб допомогти дитбудинкам
Екоактивісти збирають вторсировину, щоб допомогти дитбудинкам

Приєднатися можуть офіси, школи та садочки, лікарні, заклади харчування, ОСББ та всі екосвідомі громадяни

У Білій Церкві проведуть експеримент із сортування сміття
У Білій Церкві проведуть експеримент із сортування сміття

Він покаже свідомість і бажання мешканців міста до змін