Президент Китаю Сі Цзіньпін в своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН заявив про те, що країна не будуватиме нові вугільні електростанції за кордоном.
"Китай посилить підтримку інших країн, що розвиваються, у розвитку зеленої і низьковуглецевої енергетики і не будуватиме нові вугільні енергетичні проєкти за кордоном", – сказав Сі Цзіньпін у відеозаписі на щорічному саміті.
Про це пише міжнародне інтернет-видання BBC.
Цей крок слідує за подібними заявами від лідерів Південної Кореї і Японії на початку 2021 року. Загалом на ці три країни припадало понад 95% всього зовнішнього фінансування вугільних електростанцій, при цьому основну частку становив Китай.
В останні місяці на Китай чинили дипломатичний тиск, щоб припинити закордонне фінансування вугільної промисловості, оскільки світ намагається виконати цілі Паризької угоди з клімату.
ВВС зазначає, що Китай фінансує вугільні проекти в таких країнах, як Індонезія і В'єтнам, в рамках масштабного інфраструктурного проекту відомого як ініціатива "Один пояс, один шлях". Китай також є найбільшим у світі джерелом викидів парникових газів і сильно залежить від вугілля для задоволення внутрішніх потреб в енергії.
Китайский лідер згадав дані в минулому році обіцянки про досягнення Китаєм пікових значень викидів вуглекислого газу до 2030 року і вуглецевої нейтральності – до 2060 року.
Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика писала про те, що Китай запустив пілотний проект біржової торгівлі зеленою електроенергією, щоб спрямувати суспільство до активного споживання зеленої енергії і прискорити перехід до низьковуглецевих технологій.